• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Wyniki Konkursu na MEM Zawodowy

 

  
 UE logo 2
 logo
 Logo elektryka  


Wyniki Konkursu na MEM Zawodowy:

I Miejsce – uczniowie klasy 4tb – Piotr Okulski i Hubert Urbaniak

II Miejsce – uczniowie klasy 1tb – Kamil Rygielski i Damian Thiesler

III Miejsce – uczniowie klasy 3tc – Jakub Puzewicz i Mateusz Gawroński

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród nastąpi w styczniu.

Dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy za rok ;-)

Organizatorzy : Kamila Erdmańska i Magda Mikołajczak

 

STYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW

STYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW

       Kacper Kusz - uczeń klasy 4Ta Technikum Elektryczno-Energetycznego kolejny raz został doceniony i wyróżniony przyznaniem mu stypendium Prezesa Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu. Średnia dydaktyczna Kacpra na świadectwie w III klasie technikum była najlepszą średnią w szkole w roku szkolnym 2016/2017.

        Kacper Kusz jest absolwentem naszego Gimnazjum nr 35 i przez cały okres nauki w Zespole Szkół nr 12 za wyniki w nauce otrzymywał świadectwa z wyróżnieniem. Kacper ma szerokie zainteresowania, bierze udział w wielu konkursach przedmiotowych na różnych szczeblach, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W klasie III uczestniczył między innymi w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej i w matematycznym konkursie "Euklides". W klasie IV brał udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym o Józefie Piłsudskim i zdobył tytuł finalisty. Kacper odznacza się wysoką kulturą osobistą, jest lubiany przez kolegów i nauczycieli, którzy zawsze mogą na niego liczyć.

Gratulujemy Kacprowi Kuszowi i życzymy powodzenia na maturze!

kusz kacper

 

Konferencja liderów Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej.

              W dniu 16 listopada 2017 r. odbyła się konferencja dotycząca tolerancji. Nie zabrakło akcentu naszej szkoły. Uczennica naszego gimnazjum Milena Gordon odczytała wiersz własnej twórczości pt.: "Tolerancja". Dodatkowo przewodniczący naszej szkoły wylosował kraj, który będziemy reprezentować w maju.

Opiekun: Agnieszka Chojnacka

soit01

soit03 soit02 

Apel Inauguracyjny

  
 UE logo 2
  logo
 Logo elektryka  

Apel Inauguracyjny

II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Odkryj Swój Talent

Podłącz się do „Elektryka”

Bydgoszcz, 15.11.2017 – 15.12.2017

 

      Dziś, 15 listopada 2017 roku, w Zespole Szkół nr 12 odbył się Apel Inauguracyjny II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – inicjatywę Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego. Naszą akcję promocyjną nazwaliśmy „Podłącz się do „Elektryka” . W związku z tym w naszej szkole organizujemy szereg imprez, podczas których głównym celem będzie promowanie szkolnictwa zawodowego w zawodach technik elektryk, technik energetyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń dźwigowych.

     Naszymi działaniami chcemy przybliżyć młodym ludziom pracę w konkretnym zawodzie oraz umiejętności, jakie mogą zdobyć. Harmonogram imprez jest już dostępny na stronie internetowej szkoły, na szkolnym profilu Facebook oraz w bibliotece szkolnej. Zachęcamy społeczność szkolną do zapoznania się z tym wykazem i aktywnego uczestnictwa w tych nietypowych wydarzeniach.

      Miło nam również poinformować, że uczeń klasy IVta, Kacper Kusz za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową postawę w roku szkolnym 2016/2017 został nagrodzony stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na dzisiejszym apelu pani dyrektor Wiesława Sraga wręczyła Kacprowi List Gratulacyjny.

      To nie są jedyne wyróżnienia. Już po raz drugi uczniowie klas o profilu technik chłodnictwa i klimatyzacji II tc i III tc, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i wyróżnili się zachowaniem oraz postawą otrzymają stypendia. Wyróżnieni to: Alicja Kaczor, Aleksandra Dończyk, Angelika Bilicka, Jakub Puzewicz, Mateusz Borkowski, Hubert Pilarski, Damian Wróblewski, Michał Kubiak, Kamil Żelaskowski, Dawid Lewandowski i Michał Matysiak.

Gratulujemy!

Odkryj Swój Talent w „Elektryku”!

apel etuz201 apel etuz204 apel etuz203
apel etuz202 apel etuz206 apel etuz207
  apel etuz205  

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W ELEKTRYKU

W piątek 10 listopada br. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się lekcje otwarte pt. „Polskie drogi do niepodległości, podczas których p. E. Lewicka zaprezentowała historię naszego kraju od czasu rozbiorów, przez Napoleona, I wojnę światową, PRL , pierwsze wolne wybory aż do  wstąpienia do Unii Europejskiej, a wszystko to  przeplatane krótkimi filmami i wierszami z danej epoki prezentowanymi przez uczniów kl. II b. Na zakończenie uczestnicy oglądali animowaną historię Polski i mieli opisać, jakie wydarzenia zostały pokazane.

Innym elementem naszego szkolnego świętowania był uroczysty apel, podczas którego Szkolne Koło Teatralne „IMPULS” (opiekunowie: M. Mikołajczak, H. Wożniak) zaprezentowało montaż poetycko-muzyczny, dotyczący dramatycznej historii naszej ojczyzny od I rozbioru Polski aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Jego dopełnieniem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  wraz z Zespołem Wokalnym „ALTAR” (opiekun S. Przybysz). Uroczystość urozmaiciła także prezentacja multimedialna dotycząca historii Polski przygotowana przez K. Kusza z kl. IV Ta.

Dzięki tym imprezom niewątpliwie tego dnia w „Elektryku” było uroczyście i „elektrycznie” patriotycznie!

Organizatorzy: E. Lewicka, M. Mikołajczak, S. Przybysz, H. Woźniak

niepodleglosc02 niepodleglosc01

                                

   Kilka flmików z apelu można zobaczyć w dalszej części artykułu

Czytaj więcej: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W...

Wycieczka integracyjna klas pierwszych TECHNIKUM

       Nasi pierwszoklasiści: elektrycy, energetycy i chłodnicy, pod opieką wychowawców i pani Ewy Umińskiej, zadowoleni oraz pełni wrażeń  wrócili ze wspólnej, pierwszej wycieczki do Łącka. "Szkoła przetrwania" rozpoczęła się solidną musztrą wojskową. Wszyscy uczestnicy otrzymali maskujące kombinezony wojskowe oraz ekwipunek. Dowództwo wysłało cztery załogi na ekspedycję, w której trzeba było wykazać się wieloma umiejętnościami. Zadanie polegało na przejściu szlaku wiodącego przez tereny nieprzyjaciela i zdobycie celu. Podczas przeprawy młodzież natknęła się na skażony teren i pole minowe.Rannych nie można było zostawić na polu bitwy, a o ich zdrowie i bezpieczeństwo dbali sanitariusze niosąc pierwszą pomoc. Sprawności wymagał bieg przez "ognisty slalom", przeprawa przez most klockowy czy czołganie. Przydały się również umiejętności alpinistyczne i strzeleckie.

lack04 lack05 lack06 lack09
lack18 lack13 lack14 lack15
lack12 lack16 lack19 lack20

Partnerzy:

 images

 

 

el12

  

novatica pion k

670 latbyd