• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Sukces Karola Żarnowskiego

  Dzięki Karolowi Żarnowskiemu uczniowi klasy 4TA Technikum Elektryczno-Energetyczne w ZS nr 12 w Bydgoszczy wraca do grona szkół, których uczniowie osiągają znaczące sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach elektryczno-elektronicznych. Bo za taki należy uznać zajęcie 2 miejsca w finale Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Karol brał również udział w kolejnych etapach Olimpiady Wiedzy Technicznej i dotarł do etapu finałowego.

Czytaj więcej: Sukces Karola Żarnowskiego

Wyróżnienie w konkursie "2019 - The Year of Polish Freedom"

      Miło nam poinformować, że uczennice klasy 3a Gimnazjum nr 35 Klaudia Maćkowska, Agnieszka Kozłowska i Marta Barska zostały finalistkami Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego “2019 – The Year of Polish Freedom”.

    Celem konkursu było m.in. upamiętnienie 2019 roku ze względu na ważne dla historii Polski i Bydgoszczy jubileusze i patriotyczne rocznice, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych. Zadaniem uczennic było przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim z zastosowaniem programu PowerPoint na temat jubileuszy obchodzonych w 2019 roku w Polsce. Dziewczęta zaprezentowały swoje prace w dniu 26 marca 2019 r. w siedzibie organizatora: SP 31, ul. Karłowicza 2 Bydgoszcz. Sukcesem zakończyła się prezentacja Klaudii Maćkowskiej, która otrzymała WYRÓŻNIENIE w tym konkursie. Uczennicom gratulujemy świetnie przygotowanych projektów.

Opiekę nad częścią merytoryczną projektów sprawowały - p. Anita Górecka – część historyczna oraz p. Kamila Erdmańska – część anglojęzyczna i organizacyjna.

km1 km2 km3

 

mb1 ak1

Nowy sukces Oliwii

 Oliwia Szczepańska z klasy IIIa kolejny raz w tym roku szkolnym odniosła duży sukces jako recytatorka. W marcu Oliwia reprezentowała nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd" i zdobyła w nim II miejsce.  Gratulujemy nowego sukcesu.

opiekun : Hanna Woźniak

m oliwia1

Czytaj więcej: Nowy sukces Oliwii

XVIII Bydgoskie Seminarium Ekologiczne

W piątek 15 marca 2019r. w naszej szkole już po raz XVIII odbyło się Bydgoskie Seminarium Ekologiczne. W tym roku hasło przewodnie to: "Korzyści i zagrożenia wynikające z istnienia stopni wodnych na polskich rzekach”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Wołodko i Weronika Zakrzewska z klasy 3B.

Osoby, które zostały nagrodzone to:

I miejsce – Jan Ciemnoczołowski, z Gimnazjum nr 48

II miejsce – Aleksandra Rozmarynowska, z Gimnazjum nr 48

III miejsce – Maja Wołodko, z Gimnazjum nr 35

Czytaj więcej: XVIII Bydgoskie Seminarium...

Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 11 - 15 marca 2019r. przeżywaliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Podczas lekcji pani Joanny Kin uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat struktury i funkcjonowania mózgu w świetle najnowszych badań naukowych. Dyskutowali też o tym, jak zadbać o lepszą jego kondycję, aby efektywniej się uczył.

            W środę Alicja Cieślik - uczennica klasy 3 gimnazjum podczas przygotowanych przez siebie lekcji otwartych podzieliła się z kolegami i koleżankami swoją pasją w poznawaniu tego najważniejszego dla nas organu. W niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o lobotomii i leukotomii. W ten sam dzień podczas długiej przerwy pod czujnym okiem pani Moniki Kaczmarek miały miejsce rozgrywki logiczne, a miłośnicy speedcubingu przeprowadzili mini-warsztaty w układaniu kostki Rubika.

Czytaj więcej: Światowy Tydzień Mózgu

Uczeń klasy 4TA został zakwalifikowany do zawodów finałowych

           Decyzją Rady Naukowej Olimpiady Wiedzy Technicznej Karol Żarnowski uczeń klasy 4TA został zakwalifikowany do zawodów finałowych, które odbędą się w dniach 12-14 kwietnia 2019 w Kaliszu. To już drugi finał olimpiady ogólnopolskiej, w którym weźmie udział. Pierwszym był udział Karola w trzecim etapie Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elekronicznej „Euroelektra”, z której wrócił 14 marca 2019 nie bez szans na tytuł laureata.

Euroelektra02 Euroelektra01 Euroelektra03


euroelektra04

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k