• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

04 października 2019r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia organizowanego pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      W tym roku do akcji zgłosiło się 5862 szkół z całego świat, w tym aż 5400 z Polski. Akcja, której celem było zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia organizowana była w szkole już po raz trzeci. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów. W rolę egzaminatorów wcielili się uczniowie klasy 1a, 1Tb oraz 3Tc, którzy z satysfakcją wydawali certyfikaty Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Egzaminy cieszyły się dużym powodzeniem uczniów technikum.

tab mnozenia02 tab mnozenia03 tab mnozenia04
tab mnozenia05 tab mnozenia06 tab mnozenia07
tab mnozenia08 tab mnozenia09 tab mnozenia01

Sukces Karola Żarnowskiego

  Dzięki Karolowi Żarnowskiemu uczniowi klasy 4TA Technikum Elektryczno-Energetyczne w ZS nr 12 w Bydgoszczy wraca do grona szkół, których uczniowie osiągają znaczące sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach elektryczno-elektronicznych. Bo za taki należy uznać zajęcie 2 miejsca w finale Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Karol brał również udział w kolejnych etapach Olimpiady Wiedzy Technicznej i dotarł do etapu finałowego.

Czytaj więcej: Sukces Karola Żarnowskiego

Wyróżnienie w konkursie "2019 - The Year of Polish Freedom"

      Miło nam poinformować, że uczennice klasy 3a Gimnazjum nr 35 Klaudia Maćkowska, Agnieszka Kozłowska i Marta Barska zostały finalistkami Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego “2019 – The Year of Polish Freedom”.

    Celem konkursu było m.in. upamiętnienie 2019 roku ze względu na ważne dla historii Polski i Bydgoszczy jubileusze i patriotyczne rocznice, motywowanie uczniów do doskonalenia sprawności językowych, rozwijanie kompetencji kluczowych przydatnych w nauce języków obcych. Zadaniem uczennic było przygotowanie prezentacji multimedialnej w języku angielskim z zastosowaniem programu PowerPoint na temat jubileuszy obchodzonych w 2019 roku w Polsce. Dziewczęta zaprezentowały swoje prace w dniu 26 marca 2019 r. w siedzibie organizatora: SP 31, ul. Karłowicza 2 Bydgoszcz. Sukcesem zakończyła się prezentacja Klaudii Maćkowskiej, która otrzymała WYRÓŻNIENIE w tym konkursie. Uczennicom gratulujemy świetnie przygotowanych projektów.

Opiekę nad częścią merytoryczną projektów sprawowały - p. Anita Górecka – część historyczna oraz p. Kamila Erdmańska – część anglojęzyczna i organizacyjna.

km1 km2 km3

 

mb1 ak1

Nowy sukces Oliwii

 Oliwia Szczepańska z klasy IIIa kolejny raz w tym roku szkolnym odniosła duży sukces jako recytatorka. W marcu Oliwia reprezentowała nasza szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd" i zdobyła w nim II miejsce.  Gratulujemy nowego sukcesu.

opiekun : Hanna Woźniak

m oliwia1

Czytaj więcej: Nowy sukces Oliwii

XVIII Bydgoskie Seminarium Ekologiczne

W piątek 15 marca 2019r. w naszej szkole już po raz XVIII odbyło się Bydgoskie Seminarium Ekologiczne. W tym roku hasło przewodnie to: "Korzyści i zagrożenia wynikające z istnienia stopni wodnych na polskich rzekach”. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Maja Wołodko i Weronika Zakrzewska z klasy 3B.

Osoby, które zostały nagrodzone to:

I miejsce – Jan Ciemnoczołowski, z Gimnazjum nr 48

II miejsce – Aleksandra Rozmarynowska, z Gimnazjum nr 48

III miejsce – Maja Wołodko, z Gimnazjum nr 35

Czytaj więcej: XVIII Bydgoskie Seminarium...

Światowy Tydzień Mózgu

W dniach 11 - 15 marca 2019r. przeżywaliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Podczas lekcji pani Joanny Kin uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat struktury i funkcjonowania mózgu w świetle najnowszych badań naukowych. Dyskutowali też o tym, jak zadbać o lepszą jego kondycję, aby efektywniej się uczył.

            W środę Alicja Cieślik - uczennica klasy 3 gimnazjum podczas przygotowanych przez siebie lekcji otwartych podzieliła się z kolegami i koleżankami swoją pasją w poznawaniu tego najważniejszego dla nas organu. W niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o lobotomii i leukotomii. W ten sam dzień podczas długiej przerwy pod czujnym okiem pani Moniki Kaczmarek miały miejsce rozgrywki logiczne, a miłośnicy speedcubingu przeprowadzili mini-warsztaty w układaniu kostki Rubika.

Czytaj więcej: Światowy Tydzień Mózgu

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k