• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

Lista osób zakwalifikowanych do programu „Dziś staż jutro praca”

Zakwalifikowano 14 uczniów do stażu w ramach projektu "Dziś staż, jutro praca"

Lista osób zakwalifikowanych do programu w 2021

 

Przypomnijmy najważniejsze informacje o projekcie:

Celem projektu jest podniesienie kompetencji zawodowych uczniów i ich dostosowanie do wymogów runku pracy poprzez realizację wysokiej jakości staży i praktyk w przedsiębiorstwach oraz wsparcie dla opiekunów stażystów i praktykantów. Wsparciem objętych zostanie 1568 uczennic i uczniów oraz 20 opiekunów staży i praktyk.

Czytaj więcej: Lista osób zakwalifikowanych...

Zapraszamy do zapisów na staże w ramach projektu "Dzisiaj staż, jutro praca"

Wymiar praktyk wynosi 4 tygodnie (160 godzin, przewidywany termin 5-30 lipiec z zastrzeżeniem - może ulec zmianie).

Staże organizowane będą w okresie wakacji letnich. Realizowane będą na podstawie programów opracowanych przez nauczycieli i dyrektorów szkół we współpracy z pracodawcami, dostosowanych do indywidualnych predyspozycji uczniów. Staże służą podniesieniu umiejętności praktycznych uczennic/uczniów.

Za uczestnictwo w stażu/ praktyce uczeń otrzyma stypendium w wysokości 1.600 zł.(Wysokość stypendium może zostać podniesiona w przypadku uzyskania zgody Urzędu Marszałkowskiego.)

O udział w projekcie mogą ubiegać się uczniowie/uczennice Technikum Elektryczno-Energetycznym w następujących zawodach:

technik elektryk (4 uczniów),

technik energetyk (3 uczniów),

technik chłodnictwa i klimatyzacji (3 uczniów).

Czytaj więcej: Zapraszamy do zapisów na...

PALNIKIEM I GRADOWNIKIEM …


erasmus mW ósmym dniu stażu 28. 01. 2019 r. w czasie zajęć praktycznych chłodnicy – wprawiali się w spawaniu, kielichowaniu i gradowaniu przewodów w instalacji chłodniczej.

Po wyborze lokalizacji jednostki zewnętrznej i wewnętrznej klimatyzatora split należy przystąpić do wyboru optymalnej trasy instalacji chłodniczej. Jej wykonanie oraz prawidłowe uruchomienie systemu gwarantuje prawidłową pracę urządzenia.

Czytaj więcej: PALNIKIEM I GRADOWNIKIEM …

Weekend w Lizbonie


erasmus mW weekend w ramach programu kulturowego zaplanowano dla całej grupy wycieczki do SINTRY (26.01.2019 r.) i SESIMBRY (27.01.2019 r.). 

     Sobota rozpoczęła się wyprawą do SINTRY – historyczne centrum miasta wyróżnia się kolorowymi domkami, niesamowitymi zamkami i pałacami na różnych wysokościach i tajemniczymi ogrodami. Urokowi miasta sprzyja też samo położenie – Sintra rozbudowała się u stóp gór o tej samej nazwie (Serra de Sintra). Przez wieki znana była jako letnia siedziba portugalskich władców. Przed odbiciem regionu z rąk Maurów w Sintrze znajdował się arabski pałac (dziś w tym miejscu stoi Pałac Narodowy) oraz górująca nad nim twierdza (Castelo dos Mouros).  XIX wiek to przełom w historii Sintry. To wtedy powstał Pałac Pena, czyli jeden z najlepszych przykładów romantyzmu w architekturze. Imponujący pałac otoczony został parkiem zainspirowanym stylem dawnych epok. W tym czasie powstały też inne wille i pałace, a Sintra stała się jednym z ulubionych miejsc odpoczynku wśród portugalskich wyższych klas. Ważnym atrybutem nowych pałaców były ogrody, które charakteryzowały się występowaniem różnych ukrytych elementów, takich jak groty, rzeźby czy fontanny.

Czytaj więcej: Weekend w Lizbonie

A w Lizbonie wiosna...


erasmus m

W trzecim i czwartym dniu stażu 23-24. 01. 2019 r. w czasie zajęć praktycznych:

  • chłodnicy – podłączali klimatyzator typu Split,
  • elektrycy – łączyli układy dioda-kondensator-rezystor na tzw. broadboardach i opomiarowywali je przy pomocy oscyloskopów,
  • energetycy – dokonywali charakterystyki diody, mierzyli rezystancję diody i rezystancję rezystora przy pomocy multimetru i miernika analogowego.
Czytaj więcej: A w Lizbonie wiosna...

 images

 

 

670 latbyd

el12