• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Podziękowanie!

Pragnę w kilku słowach wyrazić serdeczne podziękowanie za przeprowadzenie w Technikum Elektryczno-Energetycznym w Bydgoszczy konkursu wiedzy o życiu i dziele zawodowym inż. Stefana Ciszewskiego (1886-1938). Przebywając w murach Państwa technikum elektrycznego ożywiły się moje wspomnienia z lat pobytu w ławach szkolnych Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Bydgoszczy w latach 1967-1972. Zastałem tu teraz wspaniałą, mądrą i uśmiechniętą młodzież potrafiącą chyba dużo więcej niż ówczesne moje pokolenie. Poznane grono pedagogiczne potrafiło motywować tak wielu młodych do pochylenia się nad historyczną postacią bydgoskiego przedwojennego elektryka przemysłowca.  Ich prace wykonane nowoczesnymi narzędziami multimedialnymi przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Jako głównego realizatora tego grantu postrzegam pana Mariusza Zaorskiego, też inżyniera elektryka, nauczyciela z misją. Postać naszego bohatera zafascynowała mnie także dlatego, że w roku  1982, po studiach inżynierskich o kierunku elektrycznym sam ruszyłem  w drogę zawodową producenta urządzeń elektrycznych i kabli. Osoba inż. Stefana Ciszewskiego stała się już wtedy dla mnie wzorem godnym naśladowania. Kierując obecnie Polską Izbą Gospodarczą Elektrotechniki zrzeszającą przemysł elektrotechniczny , mamy zawsze w wielkim szacunku naszych prekursorów z początku XX wieku. Współpracujemy na tym polu ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich - organizacją zrzeszająca ponad 22 tysięczne środowisko elektryków, energetyków i elektroników. W moim wystąpieniu podczas wręczania nagród zachęcałem młodzież do aktywności społecznej, odwagi w wyborze kariery zawodowej, a także przedsiębiorczości indywidualnej. Jeszcze raz dziękuję za udaną realizację mojej inicjatywy.

mgr inż. Janusz Nowastowski
Przedsiębiorca www.elnowa.com.pl
Dyrektor izby branżowej PIGE  www.elektrotechnika.org.pl

Poniżej prezentacje, które zostały nagrodzone

Kwiatkowski Mariusz - 1 miejsce

kwiatkowski

Bielińska Agata - 2 miejsce

Agata

Czerwiński Mikołaj - 3 miejsce

CzerwinskiMikolaj

 

Wyróżnienie dla Piotra Okulskiego za film o inż. Ciszewskim 


 images

 

 

670 latbyd

el12