• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

9 grudnia odbył się w naszej szkole finał II edycji Konkursu Miejskiego „Poczet Wielkich Elektryków” realizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Tegoroczne zmagania poświęcone były inż. Stefanowi Ciszewskiemu. Autorem grantu i organizatorem imprezy był mgr inż. Mariusz Zaorski, który we współpracy z mgr inż. Kingą Trzosek oraz mgr Magdaleną Mikołajczak zorganizował to przedsięwzięcie. Impreza zakończyła Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – Odkryj Swój Talent organizowany w naszej placówce, który z inicjatywy Komisji Europejskiej  ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.

Dzisiaj uczniowie, którzy przygotowali prezentacje multimedialne na temat „Życie i dorobek inż. Stefana Ciszewskiego”, przystąpili do zmagań w konkursie wiedzowym.

Kolejnym punktem spotkania były wystąpienia wybranych uczestników, którzy przedstawiali swoje prezentacje widzom. Dzięki temu uczniowie technikum zyskali cenną wiedzę na temat inż. Stefana Ciszewskiego. Jego sylwetka może stać się kompasem dla młodych ludzi - przyszłych elektryków, którzy pójdą śladami tych wielkich…

Następnie podczas uroczystej gali nagrodzono autorów najlepszych prezentacji.

I miejsce zajął Mariusz Kwiatkowski,

II miejsce – Agata Bielińska,

III miejsce – Mikołaj Czerwiński.

W dalszej części spotkania rozstrzygnięto konkurs wiedzowy i tu najlepszy okazał się Piotr Okulski, II miejsce zajął Filip Skoczyński, a III – Agata Bielińska.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że przedstawione dziś ciekawostki z życia inż. Ciszewskiego zainspirują wszystkich młodych elektryków do twórczych działań!

ciszewski2 ciszewski1 ciszewski3
 ciszewski6  ciszewski5  ciszewski4

 images

 

 

670 latbyd

el12