• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

            Tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd integracyjny klas pierwszych technikum. 19 września 2018r. nasi uczniowie wraz z wychowawczyniami wybrali się do Łącka na szkołę przetrwania.

            Na początku czekała ich solidna musztra wojskowa. Wszyscy otrzymali maskujące kombinezony wojskowe i ekwipunek. Następnie dowództwo wysłało załogę na ekspedycję, w której trzeba się było wykazać wieloma umiejętnościami.

Zadanie polegało na przejściu szlaku wiodącego przez tereny nieprzyjaciela i zdobycie celu. Podczas przeprawy trzeba było pokonać skażony teren i pole minowe. Bez masek przeciwgazowych się nie obyło! Przydały się nosze - rannych nie zostawia się na polu bitwy! Niezłej sprawności wymagały bieg przez „ogoniasty slalom”, przeprawa przez most klockowy, czy czołganie. Trzeba się było też wykazać celnością w strzelaniu do tarczy. Bardzo przydały się też umiejętności alpinistyczne, spryt i logiczne myślenie. Uczestnicy mieli okazję sprawdzenia zarówno swojej tężyzny fizycznej, jak i umiejętności współpracy w zespole.

            Po około 4 godzinach zmagań i ostrej rywalizacji zmordowani, ale i usatysfakcjonowani wszyscy zebrali się wokół ogniska. Kiełbaski i chlebek smakowały wyśmienicie po takiej dawce przeżyć i wysiłku.

            Leśna szkoła przetrwania już za nami, teraz kolej na prawdziwą szkołę.... przetrwania w naszym technikum. Wszystkim "pierwszakom" życzymy POWODZENIA!!!

integracja04 integracja03 integracja02 integracja01

 

integracja05 integracja06

Norma PRO

Partnerzy:

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k