• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

28.09. 2018 r. w Zespole Szkół nr 12 im. Jana III Sobieskiego odbyła się uroczystość podpisania umowy patronackiej pomiędzy PATRONAMI: ENEĄ S.A.,ENEĄ Operator Sp. z o.o., ENEĄ Serwis Sp. z o.o., ENEĄ Oświetlenie Sp. z o.o., ENEĄ Pomiary Sp. z o.o. a Technikum Elektryczno-Energetycznym reprezentowanym przez Dyrektora ZS nr 12 Panią Wiesławę Sragę.

Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie z klas kształcących w zawodzie technik energetyk, dla których przedstawiciele ENEI to potencjalni przyszli pracodawcy.

Spotkanie uświetnił występ Marceliny Śliwy uczennicy klasy 1Tb, która przywitała gości pięknym wykonaniem piosenki z repertuaru Anny Jantar pt. Radość najpiękniejszych lat.

Punktualnie o godz. 10.30 nastąpił najważniejszy moment uroczystości. Umowę w obecności pani Iwony Andrzejewskiej – starszego wizytatora z Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty oraz pana Janusza Wiśniewskiego – Inspektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy podpisali:

 • pani Wiesława Sraga – Dyrektor ZS nr 12,
 • pani Aneta Pelczarska – Dyrektor Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Enea SA,
 • pan Tadeusz Dachowski – Wiceprezes ds. Bezpieczeństwa Pracy oraz pan Grzegorz Marciniak – Dyrektor Departamentu Zarządzania Informacją Pomiarową Enea Operator,
 • pan Mirosław Jamroży – Wiceprezes ds. Organizacyjnych Enea Pomiary,
 • pan Mariusz Kądziołka – Prezes Zarządu Enea Oświetlenie,
 • panowie: Paweł Mularczyk – Dyrektor Rejonu Bydgoszcz oraz Piotr Stube Wiceprezes Zarządu ds. Technicznych Enea Serwis.

Obecne były także panie: Beata Zapęcką HRPB Enea Operator oraz Marzena Nowaczyk – Koordynator ds. Promocji Pracodawcy Enea SA, z którymi pani Izabela Macko Wicedyrektor ZS nr 12 omówiła zasady współpracy w ramach pieczy patronackiej.

Celem pieczy patronackiej jest wsparcie Szkoły w procesie kształcenia zawodowego jej uczniów. Podczas wycieczek dydaktycznych uczniowie poznają technologie i procesy funkcjonujące na terenie infrastruktury należącej do Patronów. Będą uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach o tematyce związanej z rynkiem pracy prowadzonych przez trenerów wyznaczonych przez Patronów.

Szkoła będzie udostępniać swoje sale i pracownie zawodowe na potrzeby wspólnie podejmowanych działań. Przeprowadzi we współpracy z Patronami skierowaną do uczniów, rodziców oraz nauczycieli kampanię informacyjną dotyczącą zasad funkcjonowania oraz celów pieczy patronackiej, a także działalności Patronów.

Na zakończenie spotkania Goście obejrzeli pracownie zawodowe wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, który jest wykorzystywany do kształcenia adeptów w zawodach: technik elektryk, technik energetyk oraz technik chłodnictwa i klimatyzacji. Byli pod wrażeniem warunków, jakie Szkoła stworzyła swoim wychowankom do kształcenia zawodowego oraz nauczycieli, którzy z pasją wypowiadali się o swojej pracy, której efektem jest wysoka zdawalność na egzaminach potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Pani Dyrektor Wiesława Sraga opowiedziała o planach rozwojowych szkoły, a pan Maciej Cierzniewski – Kierownik szkolenia praktycznego o współpracy z przedsiębiorcami.

Po słodkim poczęstunku Goście opuścili progi Zespołu Szkół nr 12.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała pani Katarzyna Majewska – nauczycielka języka polskiego
i opiekun Samorządu Szkolnego, a uczniowie z ElektrykTV dokumentowali uroczystość.

enea05 enea04 enea03

Norma PRO

Partnerzy:

akademia-el12
margott
megazec
kpec_logo
logo_jurex
pse_polnoc
wzl-now
tf_kable
elmontaz_bg_logo_czerwone
famor
logo_operator
Norma_PRO
atelbud_logo4
pesa_logo
pge_giek_zec_bydgoszcz_pion_rgb
energomiar
logo_bmt_corel
logo_dka_pl
megapol

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k