• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

 Śniadania czwartkowe na stałe wpisały się w kalendarz działań zdrowotno – profilaktycznych Zespołu Szkół nr 12. W czwartek 18 października odbyło się na dużej "Wspólne Drugie Śniadanie". Wydarzenie to zaledwie początek przedsięwzięć  programu profilaktyczno - zdrowotnego realizowanego w naszej szkole p.t. "Zdrowa Energia". Ostatnie śniadanie uatrakcyjnił pokaz i poczęstunek napojów , koktaili izotonicznych. Woda, mięta, cytrusy i odrobina soli i miodu w postaci kolorowych i smacznych napojów zachęciła uczniów do nawadniania organizmu w sposób tani i zdrowy.

Akcja profilaktyczna trwa cały rok szkolny. Na wspólne śniadanie zapraszamy 1 raz w miesiącu w okolicach 13 dnia każdego miesiąca. Spotykamy się na holu 1 piętra i wspólnie konsumujemy samodzielnie przygotowane w domu zdrowe posiłki lub przekąski. Posiłek można przygotować jako kotail warzywno - owocowy lub w pudełkach w postaci świeżych,  warzyw (np. pocięte marchewki, seler naciowy itp.), owoców (jabłka w cząstkach, banany śliwki, gruszki itp.), sałatek w/g uznania, posiłków zbilansowanych (ryż, kurczak, fasola, kukurydza) lub zdrowych przekąsek (samodzielnie wykonane batony zbożowe, orzechowe itp.) Najbardziej kreatywne i zdrowe pomysły będą premiowane punktami i nagradzane pod koniec roku szkolnego. Każdy z uczestników zabiera z domu do picia wyłącznie butelkę czystej wody. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Myślenie o tym, co zjemy następnego dnia jest gwarancją, że damy organizmowi naprawdę zdrową energię do pracy umysłowej i wysiłku fizycznego i nie popełnimy kuszących błędów fastfoodowych. Serdecznie zapraszamy.

Barbara Wentowska

Nauczyciele wychowania fizycznego

sniadanie2 sniadanie3 sniadanie4
sniadanie5 sniadanie6 sniadanie7

 images

 

 

el12

670 latbyd