• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

W piątek 10 listopada br. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się lekcje otwarte pt. „Polskie drogi do niepodległości, podczas których p. E. Lewicka zaprezentowała historię naszego kraju od czasu rozbiorów, przez Napoleona, I wojnę światową, PRL , pierwsze wolne wybory aż do  wstąpienia do Unii Europejskiej, a wszystko to  przeplatane krótkimi filmami i wierszami z danej epoki prezentowanymi przez uczniów kl. II b. Na zakończenie uczestnicy oglądali animowaną historię Polski i mieli opisać, jakie wydarzenia zostały pokazane.

Innym elementem naszego szkolnego świętowania był uroczysty apel, podczas którego Szkolne Koło Teatralne „IMPULS” (opiekunowie: M. Mikołajczak, H. Wożniak) zaprezentowało montaż poetycko-muzyczny, dotyczący dramatycznej historii naszej ojczyzny od I rozbioru Polski aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Jego dopełnieniem było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych  wraz z Zespołem Wokalnym „ALTAR” (opiekun S. Przybysz). Uroczystość urozmaiciła także prezentacja multimedialna dotycząca historii Polski przygotowana przez K. Kusza z kl. IV Ta.

Dzięki tym imprezom niewątpliwie tego dnia w „Elektryku” było uroczyście i „elektrycznie” patriotycznie!

Organizatorzy: E. Lewicka, M. Mikołajczak, S. Przybysz, H. Woźniak

niepodleglosc02 niepodleglosc01

                                

   Kilka flmików z apelu można zobaczyć w dalszej części artykułu

film1

film2

film3

film4

 

 

 


Norma PRO

Partnerzy:

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k