• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

W niedzielę, tj. 28.08.2016,  uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli realizować praktykę zawodową w Hochschule für Würtschaft Technik und Kultur in Leipzig w ramach projektu unijnego. Nasza jedenastoosobowa grupa wraz z opiekunem, panem Piotrem Laskowskim, zakwaterowała się po 6 godzinnej podróży w malowniczej miejscowości 20 minut drogi od Leipzig – Schkeuditz. Na terenie ośrodka do dyspozycji grupy jest pan Andreas, który przedstawił zasady obowiązujące w miejscu zakwaterowania.

niemcy staz1

Następny dzień(poniedziałek 29.08.2016) rozpoczął się od podróży na uniwersytet w Lipsku, gdzie praktykantów przywitała pani Gosia Worona. Pani Gosia zaprowadziła grupę do odpowiedniej pracowni uniwersyteckiej, gdzie z gotowym do działania sprzętem, na którym praktykanci będą zdobywać doświadczenie w zakresie programowania sterowników PLC, czekał  nasz nauczyciel – pan Tino Bohne. Po przywitaniu grupy i zapoznaniu z programem  praktyki oraz sprzętem na jakim tegoroczni praktykanci będą pracować, uczniowie zostali oprowadzeni po uniwersytecie. Praktykę na uniwersytecie rozpoczęliśmy od poznania zasad programowania i budowy sterowników firmy Phoenix Contact modelu ILC 131 z modułami cyfrowymi i analogowymi oraz potencjometrem. Zajęcia poniedziałkowe trwały od 8 – 16 i jest to stały plan zajęć na wszystkie dni praktyki. Po zakończonym stażu odbyliśmy wycieczkę po Lipsku, gdzie oprowadzała nas pani Gosia. We wtorek 30 sierpnia praktykanci wraz z opiekunem Piotrem Laskowskim udali się na drugi dzień zajęć na uniwersytecie. Zajęcia obejmowały programowanie z tworzeniem bloków funkcyjnych oraz funkcji matematycznych z zakresu podstawowego, na tym samym modelu sterownika w programie PC WORX. Poznaliśmy także zasady łączenia sprzętu z komputerem za pomocą sieci i przewodów Interbus.  Mimo iż zajęcia odbywają się w języku angielskim, nikt nie ma problemu ze zrozumieniem naszego wykładowcy. Po zajęciach udaliśmy się do miasta, by poznać jego boczne uliczki i inne atrakcje. W środę 31 sierpnia zajęcia zaczęliśmy zgodnie z planem. Ich zakres obejmował programowanie z użyciem funkcji logicznych i potencjometru, za pomocą którego tłumaczyliśmy różne zmienne programowania na inne(np. WORD, INT, REAL). Po ciekawych zajęciach i zjedzonej w ośrodku kolacji udaliśmy się na kręgle do centrum Schkeuditz, gdzie miło spędziliśmy czas. Dalszy plan praktyki obejmuje między innymi wycieczkę do Berlina, wyjście na basen, a z zakresu nauki przejdziemy przez programowanie sterowników firmy Phoenix Contact do ABB i Siemens.

niemcy staz2

W ubiegłą niedzielę, tj. 28.08.2016,  uczniowie z naszej szkoły po raz kolejny wyruszyli realizować praktykę zawodową w Hochschule für Würtschaft Technik und Kultur in Leipzig w ramach projektu unijnego. Nasza jedenastoosobowa grupa wraz z opiekunem, panem Piotrem Laskowskim, zakwaterowała się po 6 godzinnej podróży w malowniczej miejscowości 20 minut drogi od Leipzig – Schkeuditz. Na terenie ośrodka do dyspozycji grupy jest pan Andreas, który przedstawił zasady obowiązujące w miejscu zakwaterowania. Następny dzień(poniedziałek 29.08.2016) rozpoczął się od podróży na uniwersytet w Lipsku, gdzie praktykantów przywitała pani Gosia Worona. Pani Gosia zaprowadziła grupę do odpowiedniej pracowni uniwersyteckiej, gdzie z gotowym do działania sprzętem, na którym praktykanci będą zdobywać doświadczenie w zakresie programowania sterowników PLC, czekał nasz nauczyciel – pan Tino Bohne. Po przywitaniu grupy i zapoznaniu z programem praktyki oraz sprzętem na jakim tegoroczni praktykanci będą pracować, uczniowie zostali oprowadzeni po uniwersytecie. Praktykę na uniwersytecie rozpoczęliśmy od poznania zasad programowania i budowy sterowników firmy Phoenix Contact modelu ILC 131 z modułami cyfrowymi i analogowymi oraz potencjometrem. Zajęcia poniedziałkowe trwały od 8 – 16 i jest to stały plan zajęć na wszystkie dni praktyki. Po zakończonym stażu odbyliśmy wycieczkę po Lipsku, gdzie oprowadzała nas pani Gosia. We wtorek 30 sierpnia praktykanci wraz z opiekunem Piotrem Laskowskim udali się na drugi dzień zajęć na uniwersytecie. Zajęcia obejmowały programowanie z tworzeniem bloków funkcyjnych oraz funkcji matematycznych z zakresu podstawowego, na tym samym modelu sterownika w programie PC WORX. Poznaliśmy także zasady łączenia sprzętu z komputerem za pomocą sieci i przewodów Interbus. Mimo iż zajęcia odbywają się w języku angielskim, nikt nie ma problemu ze zrozumieniem naszego wykładowcy. Po zajęciach udaliśmy się do miasta, by poznać jego boczne uliczki i inne atrakcje. W środę 31 sierpnia zajęcia zaczęliśmy zgodnie z planem. Ich zakres obejmował programowanie z użyciem funkcji logicznych i potencjometru, za pomocą którego tłumaczyliśmy różne zmienne programowania na inne(np. WORD, INT, REAL). Po ciekawych zajęciach i zjedzonej w ośrodku kolacji udaliśmy się na kręgle do centrum Schkeuditz, gdzie miło spędziliśmy czas. Dalszy plan praktyki obejmuje między innymi wycieczkę do Berlina, wyjście na basen, a z zakresu nauki przejdziemy przez programowanie sterowników firmy Phoenix Contact do ABB i Siemens.


 images

 

 

670 latbyd

el12