• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

    W dniach 7-14 listopada 2010r. grupa ośmiu nauczycieli z Technikum Elektryczno-Energetycznego pojechała na szkolenie do Niemiec w ramach programu Leonardo da Vinci. Celem tego wyjazdu było zapoznanie naszych nauczycieli z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech.
    W ramach kilkunastu godzin szkoleń odbyły się wizyty m.in. w Wydziale Edukacji, Centrum Kształcenia Zawodowego, Technikum Elektrycznym, elektrociepłowni Stadtwerke w Lipsku, niemieckiej uczelni - Hochschule fűr Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig (HTWK) oraz zwiedzanie elektrowni węgla brunatnego w Lippendorf. Szkolenia te zapoznały naszych nauczycieli jak kształci się wykwalifikowanych pracowników w niemieckim systemie nauczania.
    W czasie wolnym zostały zorganizowane dwie wycieczki – do Drezna i Berlina. W jednym dniu nasi nauczyciele zachwycali się urokami zabytkowego Drezna oraz zwiedzali Muzeum Techniki w tym mieście. Następnego dnia zaś podziwiali wielkie i różnorodne miasto Berlin.
    Bazą noclegową było niewielkie miasteczko Schkeuditz, skąd codziennie dojeżdżano busami do Lipska. Ośrodek, który przyjmował naszych nauczycieli zajmował się głównie obsługą grup nauczycieli i uczniów z programu Leonardo da Vinci.
Cała wizyta zostawiła u każdego uczestnika niezapomniane wspomnienia.
Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010

 images

 

 

670 latbyd

el12