• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

    W dniach 7-14 listopada 2010r. grupa ośmiu nauczycieli z Technikum Elektryczno-Energetycznego pojechała na szkolenie do Niemiec w ramach programu Leonardo da Vinci. Celem tego wyjazdu było zapoznanie naszych nauczycieli z dualnym systemem kształcenia zawodowego w Niemczech.
    W ramach kilkunastu godzin szkoleń odbyły się wizyty m.in. w Wydziale Edukacji, Centrum Kształcenia Zawodowego, Technikum Elektrycznym, elektrociepłowni Stadtwerke w Lipsku, niemieckiej uczelni - Hochschule fűr Technik, Wirtschaft und Kultur Leipzig (HTWK) oraz zwiedzanie elektrowni węgla brunatnego w Lippendorf. Szkolenia te zapoznały naszych nauczycieli jak kształci się wykwalifikowanych pracowników w niemieckim systemie nauczania.
    W czasie wolnym zostały zorganizowane dwie wycieczki – do Drezna i Berlina. W jednym dniu nasi nauczyciele zachwycali się urokami zabytkowego Drezna oraz zwiedzali Muzeum Techniki w tym mieście. Następnego dnia zaś podziwiali wielkie i różnorodne miasto Berlin.
    Bazą noclegową było niewielkie miasteczko Schkeuditz, skąd codziennie dojeżdżano busami do Lipska. Ośrodek, który przyjmował naszych nauczycieli zajmował się głównie obsługą grup nauczycieli i uczniów z programu Leonardo da Vinci.
Cała wizyta zostawiła u każdego uczestnika niezapomniane wspomnienia.
Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010Leonardo da Vinci 2010

Norma PRO

Partnerzy:

energomiar
logo_bmt_corel
wzl-now
logo_jurex
logo_dka_pl
logo_operator
pesa_logo
kpec_logo
pse_polnoc
megazec
tf_kable
pge_giek_zec_bydgoszcz_pion_rgb
atelbud_logo4
Norma_PRO
akademia-el12
megapol
famor
elmontaz_bg_logo_czerwone
margott

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k