• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

W dniach 11 - 15 marca 2019r. przeżywaliśmy w naszej szkole Światowy Tydzień Mózgu. Podczas lekcji pani Joanny Kin uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat struktury i funkcjonowania mózgu w świetle najnowszych badań naukowych. Dyskutowali też o tym, jak zadbać o lepszą jego kondycję, aby efektywniej się uczył.

            W środę Alicja Cieślik - uczennica klasy 3 gimnazjum podczas przygotowanych przez siebie lekcji otwartych podzieliła się z kolegami i koleżankami swoją pasją w poznawaniu tego najważniejszego dla nas organu. W niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o lobotomii i leukotomii. W ten sam dzień podczas długiej przerwy pod czujnym okiem pani Moniki Kaczmarek miały miejsce rozgrywki logiczne, a miłośnicy speedcubingu przeprowadzili mini-warsztaty w układaniu kostki Rubika.

            W czwartek i piątek wszyscy chętni mogli wziąć udział w grze terenowej pt." Jak dobrze mnie znasz? - Twój Mózg". Okazało się, że najbogatszą wiedzę na temat budowy i funkcjonowania mózgu mają uczennice Ania Radoła z kl. 3a oraz Magda Wojtasik i Beata Grabarkiewicz z kl. 3s, natomiast spośród nauczycieli i pracowników szkoły nagrodę zdobyła pani pedagog Anna Wojciak-Olchowy.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, wystrój szkoły i przebieg Światowego Tygodnia Mózgu!

Organizatorki: Joanna Kin i Monika Kaczmarek

mozg02 mozg03 mozg01 
mozg04 mozg05 
tydzmozg01 tydzmozg02 tydzmozg03 tydzmozg04

 images

 

 

670 latbyd

el12