• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

               26 września, jak co roku, nasza szkoła włączyła się aktywnie do świętowania Europejskiego Dnia Języków, obchodzonego już po raz siedemnasty. Zarówno uczniowie gimnazjum, jak i technikum mieli tego dnia okazję do świetnej zabawy połączonej z nauką. Szkoła udekorowana flagami państw europejskich i plakatami promującymi naukę języków obcych oraz piosenki wielojęzyczne puszczane podczas przerw stworzyły niepowtarzalny klimat.

            Uczniowie klas III gimnazjum oraz I technikum wzięli udział w krótkim przedstawieniu, którego celem było uświadomienie sobie, jak ważna jest dzisiaj znajomość języków obcych. Zabawna scenka zaprezentowana w różnych językach przez uczennice klasy 3b i ucznia klasy 4Tb bardzo się wszystkim podobała. Następnie poszczególne klasy zmierzyły sie z quizem językowym. Zadania konkursowe dotyczyły ciekawostek kulturowych na temat różnych państw, powiedzeń, znajomości  flag narodowych, sprawdzono umiejętność rozpoznawania różnych języków obcych, ponadto pojawił się też akcent geograficzny. Ileż emocji dostarczyła ta konkurencja! Zwłaszcza, że zadania wykonywane były na czas :) Zwycięzcą wśród klas gimnazjalnych została klasa 3a, a w technikum najlepsza okazała się klasa 1Ta.

            Przedstawiciele klas 2 i 3 technikum mieli za zadanie przedstawić w formie prezentacji jeden z wylosowanych wcześniej krajów. Wszystkie wystąpienia były bardzo ciekawe - dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek dotyczących różnych dziedzin m.in. kultury, historii, geografii, obyczajów tych krajów. W wielkim stylu zwyciężyła klasa 2 Tb wspaniale prezentująca Indie po angielsku.

          Klasy maturalne rozegrały konkurs na platformie KAHOOT, który dotyczył języka branżowego w wersji angielsko-niemieckiej. W tej konkurencji najlepsza okazała się reprezentacja klasy 4 Ta.

            Do zabawy zaprosiliśmy także panią dyrektor oraz nauczycieli, którzy losując karteczki z przysłowiami zgadywali, z jakich języków się one wywodzą. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe :) Na wszystkich biorących udział w zabawie czekały słodkości.

Mamy nadzieję, ze wszyscy się dobrze bawili, a i czegoś nowego nauczyli :)

dzien jez05 dzien jez01 dzien jez02

 

dzien jez03 dzien jez04

 

 


 images

 

 

670 latbyd

el12