• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

     Pragnę podzielić się refleksją w sprawie finałowego konkursu "Poczet Wielkich Elektryków Bydgoszczy". Osobiście byłem już po raz drugi świadkiem wielkiego zaangażowania zespołu pedagogów, którzy w bardzo umiejętny sposób potrafili skłonić młodzież do spojrzenia na minione pokolenia swoich poprzedników. Bogate środki wyrazu zawarte w prezentacjach wymagały wielu poszukiwań źródłowych. Mam satysfakcję, że dołączyło do jury dwóch moich przyjaciół w osobach: mgr inż. Piotra Terleckiego - wieloletniego Dyrektora Zakładów Radiowych ELTRA, mgr inż. Grzegorza Piszczka - konstruktora ZR ELTRA, obecnie właściciela firmy "Slican" bydgoskiego producenta central telefonicznych. Myślę, że podobne konkursy powinny być kontynuowane, a zadaniem mojego pokolenia i władz oświatowych  jest  wskazanie na wielkie postacie minionych lat, wsparcie dla organizatorów i fundowanie nagród. Z podziękowaniem dla pana Mariusza Zaorskiego i wspaniałych koleżanek (Magdy Mikołajczak i Kingi Trzosek przyp. MZ)


Janusz Nowastowski

Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki

Absolwent Technikum Elektrycznego' 1972


Norma PRO

Partnerzy:

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k