• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

UE logo logo Logo elektryka

      5 grudnia 2017r. odbył się w naszej szkole finał III edycji konkursu „Poczet Wielkich Elektryków”  realizowanego po raz drugi w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego. Tegoroczne zmagania poświęcone były Zakładom Radiowym „Eltra” (1945-1990). Autorem grantu i organizatorem imprezy był mgr inż. Mariusz Zaorski, który we współpracy z mgr inż. Kingą Trzosek oraz mgr Magdaleną Mikołajczak zorganizował to przedsięwzięcie. Impreza zakończyła Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych ”Plug into Electrical School” – Podłącz się do „Elektryka” - Odkryj Swój Talent organizowany w naszej placówce, który z inicjatywy Komisji Europejskiej  ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.

     Z tej okazji gościliśmy w progach naszej szkoły jako członków komisji konkursowej: pana mgr inż. Janusza Nowastkowskiego - Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Polskiej Izby Gospodarki Elektrotechniki, pana mgr inż. Piotra Terleckiego Prezesa Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, byłego wieloletniego dyrektora "Eltry" oraz pana mgr inż. Grzegorza Piszczka - prezesa spółki „Slican - systemy telekomunikacyjne dla firm”.

     Ocenie podlegały prezentacje przygotowane przez uczestników. Trzy najlepsze zostały przedstawione przez autorów w obecności licznie przybyłych uczniów naszej szkoły. Niewątpliwą atrakcją był konkurs wiedzy o Zakładach Radiowych „Eltra” od 1945 do 1990 roku przygotowany w formie elektronicznej na smartfony przez p. Magdę Mikołajczak. Pytania związane z historią przygotował p. Piotr Terlecki, a część o radioodbiornikach p. Mariusz Zaorski.

     Następnie podczas uroczystej gali nagrodzono autorów najlepszych prezentacji. I miejsce zajął Mariusz Kwiatkowski, II – Marcelina Zych, a III – Mateusz Jażdzewski, Mikołaj Czerwiński i Anna Borowczyk. W dalszej części spotkania podsumowano też konkurs wiedzowy i tu najlepsza okazała się Sara Mąka, II miejsce zajął Mariusz Kwiatkowski, a III – Anna Borowczyk. Pozostali uczestnicy to Maja Wołodko. Adrian Turzyński, Agata Bielińska, Sebastian Misiak. Nagrody dostali również opiekunowie autorów prezentacji: Anna Szczurowska – 6 prezentacji, Kinga Trzosek – 3 prezentacje, Waldemar Lewicki – 1 prezentacja.

Nagrody w postaci kart podarunkowych na kwotę 1000 PLN zostały pozyskane z grantu, natomiast pamięci USB ufundował  pan Grzegorz Piszczek.

Z elektrycznymi pozdrowieniami organizatorzy konkursu.

Autorzy notatki: M. Mikołajczak, M. Zaorski

rgb kolor

eltra01 eltra02 eltra03
eltra04 eltra05 eltra06
eltra07 eltra08 eltra09

 images

 

 

670 latbyd

el12