• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

9 marca odbyła się w naszej szkole już piąta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Agnieszki Osieckiej. Podczas spotkania mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień 42 uczestników, którzy reprezentowali 17 bydgoskich szkół.
W przerwie dla uczestników i ich opiekunów zorganizowane zostało spotkanie autorskie z panią Jolantą Baziak – poetką i eseistką, redaktor naczelną ogólnopolskiego miesięcznika literackiego „Akant".
Jury w składzie: p. Stefan Pastuszewski – pisarz, poeta, redaktor czasopisma „Akant", p. Józefina Szałańska – wieloletnia aktorka Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Anna Michalska – opiekun samorządu uczniowskiego w Zespole Szkół nr 12 rozszerzyło grono nagrodzonych do siedmiu osób.

Konkursu Recytatorski Konkursu Recytatorski

Zwycięzcami zostali:

I miejsce
Karolina Sosińska – Gimnazjum nr 3
Krzysztof Barański – Gimnazjum nr 35

II miejsce
Wojciech Kaczmarek – Gimnazjum nr 51
Kinga Liwak – Zespół Szkół nr 16

III miejsce
Kinga Siech – Gimnazjum nr 35
Roksana Zbrojewska – Gimnazjum Niepubliczne im. K. Kolumba
Zuzanna Grobelna – Gimnazjum nr 31

Wyróżnienia przyznano: Aleksandrze Kozłowskiej z Gimnazjum nr 3, Patrykowi Jóźwikowi z Gimnazjum nr 51, Aleksandrze Kobusińskiej z Gimnazjum nr 49, Szymonowi Strychalskiemu z Gimnazjum nr 47 oraz Katarzynie Kozłowskiej z Zespołu Szkół nr 16.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów, nauczycielom dziękujemy z przygotowanie uczniów do konkursu. Jesteśmy wdzięczne członkom jury za obiektywną ocenę i cenne wskazówki dla młodych recytatorów. Dziękujemy też pani Jolancie Baziak za chwile wytchnienia przy słowach Pani poezji.
Konkurs ten nie miałby takiej oprawy, gdyby nie uczniowie Zespołu Szkół nr 12 zaangażowani w jego organizację oraz Rada Rodziców ZS nr 12, GWO, Polkomtel S.A. i Fundacja „Okularnicy" im. Agnieszki Osieckiej, którzy wsparli naszą inicjatywę – wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.
Tym, dla których poezja Agnieszki Osieckiej jest wciąż inspiracją i odskocznią od codzienności zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok.

Katarzyna Strehlke
Anna Imbierowicz


 images

 

 

670 latbyd

el12