• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

  
 UE logo 2
 logo
 Logo elektryka  

 

           W dniach 4, 7 i 8 grudnia 2017r. w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych klasy pierwsze Technikum Elektryczno- Energetycznego uczestniczyły w wycieczkach zawodoznawczych do TELE-FONIKA Kable w Bydgoszczy.

Wycieczki zawodowe odgrywają szczególną rolę w kształceniu zawodowym. Podczas wycieczek uczniowie mają rzeczywisty kontakt z omawianymi zagadnieniami na zajęciach teoretycznych. Dzięki obserwacji procesów technologicznych oraz zjawisk w warunkach rzeczywistych łatwiej przychodzi im zrozumienie omawianych zjawisk. Uczniowie mają przez to kontakt z przemysłem bezpośrednio związanym z ich zawodem oraz ludźmi pracującymi w zawodzie. Dzięki wycieczkom zawodowym uczniowie mogli poznać swoje przyszłe miejsca pracy oraz praktyk zawodowych i związane z nimi korzyści i wymagania. Uczniowie w trakcie wycieczek deklarowali chęć odbycia praktyk lub staży zawodowych u odwiedzanych pracodawców. Same przedsiębiorstwa są zainteresowane współpracą ze szkołą w celu pozyskania przyszłych wykwalifikowanych pracowników, zaczynając od zaproszenia uczniów na  praktyki zawodowe.

                      opiekunowie: Waldemar Lewicki, Kinga Trzosek

kable01

kable02


Norma PRO

Partnerzy:

logo_jurex
megazec
pesa_logo
megapol
atelbud_logo4
logo_dka_pl
famor
elmontaz_bg_logo_czerwone
kpec_logo
Norma_PRO
tf_kable
logo_bmt_corel
pge_giek_zec_bydgoszcz_pion_rgb
akademia-el12
logo_operator
energomiar
wzl-now
pse_polnoc
margott

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k