• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

Nasz partner w projekcie
Vitalis Betreuungsgeselischaft fur Modellprojekte mbH
www.gut-wehlitz.de


Vitalis GmbH jest organizacją przyjmującą w ramach programu Leonardo da Vinci i zajmuje się głównie realizacją projektów mobilnościowych IVT, PLM i VETPRO z różnych dziedzin kształcenia głównie zawodowego. Współpraca z ponad 200 małymi i średnimi przedsiębiorstwami w rejonie Lipska i Halle pozwoliła na przeprowadzenie wielu udanych praktyk i wymian doświadczeń głównie dla kadry nauczycielskiej i szkoleniowej. W przeciągu ostatnich 15 lat firma brała udział w kilkuset projektach zrealizowanych w różnych dziedzinach kształcenia i przyjmuje u siebie rocznie około 1000 gości z krajów Unii Europejskiej. W firmie zatrudnionych jest 20 pracowników, którzy w okresie realizacji stażu przejmują pełną odpowiedzialność za merytoryczną i techniczną realizację założeń projektowych, jak i również wspierają młodzież czy grono nauczycielskie w kwestiach problemów językowych. Programy pobytu, zorganizowane zarówno dla uczniów szkół zawodowych i technicznych, jak i dla grona nauczycielskiego, czy innych pracowników zainteresowanych projektami, udokumentowane zostały przez współpracujące z firmą szkoły, co pozwala nowym partnerom na wcześniejszą weryfikację całego przedsięwzięcia. Firma specjalizuje się w organizacji praktyk w działach typowo technicznych: mechanika ogólna i samochodowa, mechatronika, elektronika, elektryka, elektrotechnika, w dziale fryzjerstwa (Vitalis GmbH posiada swój własny salon fryzjerski) i kosmetyki, jak i we wszystkich kierunkach związanych z gastronomią, hotelarstwem czy budownictwem (technologia robót wykończeniowych, murarstwo, posadzkarstwo). Działy ukierunkowane na logistykę i spedycję towarów, kierunki związane z handlem również idealnie pasują i harmonizują z firmami regionu Lipska. Vitalis GmbH w połączeniu z praktykami oferuje szeroki program kulturalny, jak i również w ramach zainteresowania partnerów kursy językowe. Vitalis GmbH organizowała również dla niemieckich ośrodków szkolenia zawodowego staże zawodowe w Polsce, dzięki czemu zebrała szeroką wiedzę na temat polskiego szkolnictwa zawodowego i może ją w odpowiedni sposób wykorzystać w układaniu poprawnych programów uwzględniających potrzeby szkolnictwa polskiego. Firma posiada na swoim terenie własną bazę noclegową i żywieniową, klub młodzieżowy, boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną, miejsce do grillowania. Firma posiada własne warsztaty mechaniczne, elektroniczne, fryzjerskie oraz mechaniczne.opracowała: koordynator instytucji goszczącej - Małgorzata Worona


 images

 

 

670 latbyd

el12