• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

        Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez IPN w Łodzi pt.  „Nazywają mnie romantykiem i budowniczym zamków na lodzie.  Józef Piłsudski na tle historii Polski (1914-1935)”. W pierwszym etapie uczniowie przygotowali prace, będące uproszczoną formą przypominającą publikację prasową. Dotyczyły one wybranych zagadnień związanych z historią II RP oraz osobą  Józefa Piłsudskiego.  Spośród 69 drużyn z całego kraju dwie drużyny awansowały do finału. 

I Grupa: Kacper Kusz (4Ta), Hanna Ostrowska (4Ta), Piotr Okulski (4Tb)
II Grupa:  Jarosław Wieprzycki (3Tc), Krystian Nita (3Ta), Kamil Balcer (3Ta)


       Oba zespoły wzięły udział w etapie finałowym, zorganizowanym w siedzibie Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Polegał on na konkursie wiedzy, zbliżonym do znanego z telewizji formatu „Jeden z dziesięciu”. Po zaciętej rywalizacji,  nasze zespoły znalazły się w pierwszej dziesiątce. W dogrywkach do ścisłego finału odpadła drużyna z klas maturalnych zajmując  5 miejsce w skali kraju.

Gratulujemy sukcesu!

pilsudzki01  pilsudzki02  IMG 2501 

 images

 

 

670 latbyd

el12