• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

        1 października 2021 roku w Zespole Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy odbyło się zakończenie kolejnego konkursu z cyklu „Poczet wielkich elektryków” poświęconego historii Zakładów Radiowych Eltra od 1 stycznia 1991 do czasów współczesnych. Konkurs był dwuetapowy. Pierwsza część polegała na przygotowaniu prezentacji. Najwyżej oceniona została praca Mariusza Kwiatkowskiego. Drugą nagrodę zdobyła Marcelina Zych a trzecią Maciej Śmigielski.

       Z powodu pandemii druga część konkursu odbyła się po prawie rocznej przerwie. Polegała na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na 24 pytania zadane w grze kahoot. Prawie do końca zabawy najlepiej odpowiadał Mariusz Kwiatkowski. 21 pytanie pozwoliło jednak Marcelinie Zych uzyskać niewielką przewagę nad pozostałymi zawodnikami, której nie oddała już do końca gry. Drugie miejsce zajął Mariusz Kwiatkowski, kolejne Maciej Śmigielski. Autorem pytań konkursowych był Leszek Sobkowski wieloletni pracownik Eltry. Nagrody, w postaci bonów podarunkowych na kwotę 1000 PLN ufundowane przez Oddział Bydgoski Stowarzyszenia Elektryków Polskich, wręczyła Wiesława Sraga – dyrektorka ZSE w Bydgoszczy, Zofia Miszewska - sekretarz Oddziału Bydgoskiego SEP, Janusz Nowastowski - skarbnik Oddziału Bydgoskiego SEP i I wiceprezes Zarządu Polskiej Izby Gospodarczej Elektrotechniki.

      Zwycięzcy otrzymali także drobne upominki z rąk Piotra Terleckiego wieloletniego prezesa Zarządu Eltry - prezesa Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który był współautorem pytań konkursowych.

     Ważną częścią uroczystości było także uroczyste wręczenie legitymacji członkowskiej SEP panu Piotrowi Laskowskiemu oraz pamiątkowej tabliczki z okazji 100-lecia powstania Stowarzyszenia Elektryków Polskich którą otrzymała pani Kinga Trzosek.

     Konkurs przygotowali i przeprowadzili członkowie szkolnego koła SEP Mariusz Zaorski i Kinga Trzosek przy współpracy nauczycieli ZSE w Bydgoszczy: Anny Szczurowskiej i Hanny Woźniak. Serwis fotograficzny zapewnił Krystian Mikołajczyk.

eltra 21rok002 eltra 21rok003 eltra 21rok004
eltra 21rok006 eltra 21rok007 eltra 21rok008
eltra 21rok009 eltra 21rok010 eltra 21rok012
eltra 21rok013 eltra 21rok014 eltra 21rok016
eltra 21rok017 eltra 21rok022 eltra 21rok001

 images

 

 

670 latbyd

el12