• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

       5 grudnia 2019 roku Zespół Szkół Elektrycznych w Bydgoszczy gościł w swoich progach nauczycieli i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych ekologią. W ramach Bydgoskiego Grantu Ekologicznego zorganizowaliśmy konferencję pt. Energia do działania dotyczącą ekologii energetycznej. W konferencji wzięły udział reprezentacje 10 szkół podstawowych (uczniowie klas 7 i 8) wraz z opiekunami.

Dwuosobowe reprezentacje szkół przygotowały makiety 3d pod hasłem Projekt Eko Dom, których celem było wyeksponowanie wielu źródeł ekoenergetycznych w gospodarstwach domowych. Uczniowie przedstawili własną wizję ekologicznego domu z przyszłością i zaskoczyli organizatorów pomysłowością i wykonaniem makiet. Reprezentanci szkół drużynowo rozwiązywali konkurs wiedzy pod hasłem: 3xE – Ekologiczno –Energetyczno – Elektryczny. W związku z obydwoma konkursami wręczono uczniom cenne nagrody rzeczowe. Swoje interesujące prelekcje wygłosili specjaliści w zakresie ekologii energetycznej: Pan Andrzej Waruszewski z KPEC w Bydgoszczy referował na temat ekologicznego ogrzewania miasta Bydgoszczy i okolic a wykład pt. „Co z tą ekologią?” przedstawił Pan Andrzej Rutz – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSE w Bydgoszczy, który zachęcił do monitorowania zanieczyszczeń powietrza i dbałości o własne zdrowie i życie włączając wszelkie działania antysmogowe w życie.

konferencja202 konferencja204
konferencja201 konferencja203

 images

 

 

el12

670 latbyd