• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Podczas zwiedzania największe wrażenie na grupie wywarł Zamek św. Jerzego położony w jednej z najstarszych części Lizbony i górujący nad nią został zbudowany przez Maurów w początkach XII wieku na fundamentach poprzedniej budowli i służył jako twierdza. Chrześcijańscy królowie Portugalii rozbudowali go do dzisiejszych rozmiarów.

Alfama to najstarsza i jedna z najbardziej fascynujących dzielnic Lizbony. Zbudowana na skalistym stoku nad brzegiem Tagu zachwyca pełnymi uroku, wąskimi uliczkami i przepięknymi zabytkami. Dzięki niezwykłemu klimatowi tego miejsca przeniesiecie się w czasie – zwiedzanie Alfamy to najprawdziwsza wyprawa do średniowiecza.

Katedra Se – jak każde inne miasto w Portugalii również Lizbona posiada swój główny kościół – jest to Katedra Se, której pełna nazwa brzmi Katedra Najświętszej Maryi Panny w Lizbonie. W Lizbonie mówi się na nią po prostu Se de Lisboa. Jest to najstarszy kościół w Lizbonie, którego historia sięga czasów zdobycia Lizbony przez krzyżowców. Cechuje go nie tylko ciekawa architektura i historia, ale również tłumy turystów, gdyż jest to jeden z najważniejszych zabytków Lizbony.

Pogoda dopisuje, temperatury wysokie a ocean blisko, więc nie sposób odmówić sobie kąpieli w błękitnej wodzie oceanu....
Grupę czeka weekend pełen wrażeń...

IMG 5339 IMG 5383
IMG 5420 IMG 6125

 

 

 

IMG 5339

IMG 5344

IMG 5350

IMG 5352

 

 

 

 

IMG 6163

IMG 6125

 


 images

 

 

el12

670 latbyd