• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Społeczność Elektryka ma zawsze otwarte serca na potrzeby drugiego człowieka. W ostatnich tygodniach zintegrowaliśmy się w jednym celu: pomóc Damianowi.

Damian Suchomski jest uczniem trzeciej klasy naszego gimnazjum, od lutego zmaga się z chłoniakiem anaplastycznym IV stopnia. Nasz kolega, którego pasją jest piłka ręczna, toczy teraz wyjątkowo trudną walkę z bardzo poważną chorobą. Podobnie jak na boisku, w tej rozgrywce nie jest sam.

 

Jak zwykle, Damian może liczyć na prawdziwych kumpli z 3s. Panowie, jak na sportowców przystało, od razu ruszyli do działania: najpierw nagrali filmik, który błyskawicznie poruszył serca rzeszy internautów. Następnie nasi piłkarze ręczni kwestowali podczas drzwi otwartych w ZS nr 7 oraz sprzedawali domowe wypieki podczas meczu AZSu. Dzięki uprzejmości Pana Piotra Masłowskiego, koledzy Damiana, zdobyli wyjątkową koszulkę reprezentacji Polski w piłce ręcznej z autografami szczypiornistów. Dochód z licytacji koszulki zasilił konto Damiana. Uczniowie z 3 s szykują dla kolegi kolejne niespodzianki.

W pomoc dla naszego ucznia zaangażowała się cała społeczność Elektryka. W Dniu Kobiet uczniowie wraz z rodzicami przygotowali pyszne domowe wypieki. Wszyscy lubimy słodkości, ale tego dnia kolejka do stoiska z ciastami nie miała końca. Kawiarenka czekała również na rodziców, którzy w marcu brali udział w zebraniach. Przez dwa dni można było też nabyć wyjątkowe dzieła naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli: ozdoby świąteczne, kartki i biżuterię. Los Damiana nie jest też obojętny absolwentom naszego gimnazjum. Uczennice Liceum Menedżerskiego dwukrotnie przygotowały stoisko z ciastem: dla uczniów i rodziców. Za drugim razem wypieki przygotowały nauczycielki z Elektryka.

Dochód z wszystkich akcji wspiera leczenie naszego ucznia. Dotychczas zebrane środki przeznaczyliśmy m.in. na lekarstwa i środki opatrunkowe oraz nutridrinki. Staramy się również, aby nasze zakupy choć w niewielkim stopniu przyniosły Damianowi radość  w chwilach trudnej walkiz chorobą.

Kilka dni temu pełnoletni uczniowie Technikum oddali krew ze wskazaniem dla młodszego kolegi.

Ta inicjatywa została poprzedzona spotkaniem z Panią Lucyną Przybylińską z centrum krwiodawstwa, która wyjaśniła uczniom dlaczego warto zostać dawcą oraz rozwiała popularne mity na temat krwiodawstwa. Wielu naszych uczniów od dawna zmagało się ze strachem przed igłą, dopiero chęć pomocy Damianowi zmotywowała młodzież do działania. Akcja z pewnością będzie powtarzana.

Mamy wiele pomysłów,  przed nami kolejne aktywności.  Jedno jest pewne:
Damianie, jesteśmy z Tobą! 

7 4 5
 6  1  3
     

Partnerzy:

Jakości powietrza:

 images

 

 

el12

  

novatica pion k

670 latbyd