• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

W dniach od 2.02 do 22.02.2014r. grupa  uczniów z klasy 4Ta oraz 4Tb pod opieką  pana mgr inż. Piotra Laskowskiego przebywała na praktyce zawodowej w Lipsku.  Zajęcia odbywały się tym razem w Wyższej Szkole Techniki , Gospodarki i Kultury.  Podczas zajęć uczniowie pod fachowym okiem nauczycieli akademickich zdobywali szlify w zakresie programowania sterowników firmy Phoenix Contact.

 

 

 

 

 

Uczyli się również konstruowania układów elektronicznych i ich wykonywania na płytkach. Poza częścią dydaktyczną uczniowie uczestniczyli również w wycieczkach do Berlina i Drezna. Zwiedzili również samo miasto Lipsk, które dostarczyło wiele atrakcji jak np. Zoo, muzeum „Stasi ”czy muzeum ciekawostek technicznych „Inspirata”. Należy nadmienić, że to wszystko było możliwe dzięki projektowi napisanemu przez panią mgr Kamilę Erdmańską pn. „Od ucznia do fachowca- europejska droga do kariery”. Do wyjazdu szykują się już kolejne dwie grupy uczniów oraz nauczycieli.


 images

 

 

el12

670 latbyd