• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

ZAPROSZENIE DLA PRACOWNIKÓW I EMERTÓW ZS nr 12

Serdecznie zapraszam do udziału w wycieczce Szlakiem Piastowskim, która odbędzie się w dniach 28-29.06.2013 roku (piątek-sobota).

Na w/w imprezę zarezerwowane są środki na dofinansowanie z ZFŚS. Chętnych do udziału w wycieczce proszę o składanie deklaracji do 29.05.2013 r. oraz jednocześnie złożenie wniosku o dofinansowanie udziału w tej wycieczce (przypominam, że 29.05.2013 r. jest również ostatecznym terminem złożenia wniosku o dofinansowanie wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie oraz wypoczynku dzieci).

Przewiduję średnią wpłatę własną uczestnika 30 zł (będzie ona zróżnicowana zgodnie z kryteriami socjalnymi).

 

                                                                                                                                          Dyrektor Szkoły

 

 


Program imprezy (2 dni)

Pierwszy dzień
- wyjazd z Bydgoszczy godz. 12.00; przejazd autokarem na Szlak Piastowski,
Przejazd do Ostrowa Lednickiego, zwiedzanie z przewodnikiem: grodu z zespołem architektonicznym palatium i kaplicy- jednej z najcenniejszych pozostałości architektury przedromańskiej w Polsce.
Ostrów Lednicki – wyspa na jeziorze Lednica, największa z pięciu wysp na tym jeziorze, położona w jego południowej części. Na wyspie znajduje się stanowisko archeologiczne, od 1969 Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.
Ostrów Lednicki jest jednym z najważniejszych miejsc dla historii Polski. Za panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego Ostrów był jednym z głównych ośrodków obronnych i administracyjnych Polski. Na wyspie, w centrum plemienia Polan, zachowały się pozostałości grodu oraz relikty najstarszego w Polsce zespołu preromańskiej architektury pałacowo-sakralnej (z basenami do chrztu) i wolno stojącego kościoła cmentarnego z grobami w nawie i aneksach. Obydwa obiekty wzniesiono w czasach panowania Mieszka I.
Następnie, zobaczymy w Dziekanowicach, Wielkopolski Park Etnograficzny, to zrekonstruowana wieś z obszaru historycznej Wielkopolski.
- przyjazd do miejsca noclegu, zakwaterowanie,
- ognisko z kolacją grillową,
- nocleg;

Drugi dzień

Po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną. W Gnieźnie przerwa (ok. 1,5 godz.) na spacer po mieście i zwiedzanie katedry. Przyjazd do Bydgoszczy w godzinach popołudniowych.


 images

 

 

670 latbyd

el12