• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

I Ty możesz zostać dziennikarzem !

 

Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy i Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego zapraszają utalentowaną młodzież z gimnazjów oraz dziennych szkół średnich na XXI edycję spotkań z dziennikarstwem prasowym, radiowym i telewizyjnym: MIĘDZYSZKOLNE  REGIONALNE  WARSZTATY  DZIENNIKARSKIE.

 

W programie m.in. doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, przetwarzanie obserwacji, informacji i opinii w różne formy wypowiedzi medialnej oraz podstawy: tworzenia gazety, techniki radiowej i telewizyjnej. Warsztaty odbywać się będą 2 godziny w tygodniu (od października br. do czerwca 2013 r.) w Bydgoszczy. Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze oraz realizatorzy radiowi i telewizyjni mediów regionalnych. Warsztatami kieruje Mirosław Twaróg – ich twórca i autor koncepcji programowej.

Tradycyjnie utworzona zostanie grupa regionalna dla uczestników Warsztatów zamieszkałych w odległych miejscowościach Kujaw i Pomorza oraz w województwach sąsiednich. Grupa ta odbywać będzie zajęcia w co drugą sobotę miesiąca w Bydgoszczy. ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE.

ZGŁOSZENIA PISEMNE zawierające: imię, nazwisko, adres, typ szkoły oraz klasę należy przesłać do 8 września (włącznie) na adres: Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie, 85-099 Bydgoszcz 23 skr. Pocztowa 49 lub e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

 

O przyjęciu na Warsztaty zadecyduje wynik pisemnego sprawdzianu kwalifikacyjnego, który odbędzie się 15 września (sobota) o godz. 11.00 (organizatorzy nie wysyłają indywidualnych zawiadomień ) w I Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy pl. Wolności 9 – siedzibie Warsztatów. Na sprawdzian należy przynieść przybory do pisania i legitymację szkolną Więcej o Warsztatach na stronie www.podwiatr.pl.

 

20 edycji Warsztatów ukończyło 1768 uczennic i uczniów z Bydgoszczy oraz z 200 miejscowości Kujaw, Pomorza, Pomorza Zachodniego, Wielkopolski, Warmii i Mazur.


 images

 

 

670 latbyd

el12