• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

  
 UE logo 2
  logo
 Logo elektryka  

 

II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy
”Plug into Electrical School”
– Podłącz się do „Elektryka” –
Odkryj Swój Talent!!!

 

         Dnia 28 listopada 2017 r. w ramach „Dnia Zawodowca”  w Technikum Elektryczno-Energetycznym gościliśmy uczniów z zaprzyjaźnionych bydgoskich gimnazjów. Uczestniczyli oni w zajęciach, które odbywały się w laboratoriach zawodowych, poznając tajniki zawodów w których kształcimy tj. technik elektryk, technik energetyk, technik chłodnictwa i klimatyzacji. Podczas pobytu gimnazjaliści dowiedzieli się również o nowym zawodzie, w którym rozpoczniemy kształcenie od roku szkolnego 2018/1019 - TECHNIK URZĄDZEŃ DŹWIGOWYCH. Nasi goście uzyskali wiele informacji nie tylko na temat nauki zawodu w naszym technikum ale również rankingów, potrzeb rynku pracy i oczekiwań pracodawców. Tego typu lekcje otwarte w pracowniach zawodowych cieszą się popularnością i zainteresowaniem.

       Środa 29 listopada minęła nam pod znakiem upowszechniania rezultatów programu PO WER „Zaprogramuj swoją przyszłość, współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczennice Sara Mąka (4ta), Hanna Ostrowska (4ta) oraz uczeń Piotr Okulski (4tb) przygotowali i przedstawili prezentację multimedialną dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat odbycia stażu zagranicznego w Niemczech. Uczniowie naszego gimnazjum wysłuchali lekcji w języku polskim , a uczniowie technikum w języku angielskim.  Po  wysłuchaniu prezentacji uczestnicy wzięli udział w krótkim quizie.

         Czwartek 30 listopada odbył się „Dzień Kariery".  Uczniowie Gimnazjum 35 uczestniczyli w lekcjach otwartych w pracowniach zawodowych, zebrać informacje o nauce w naszym technikum oraz mieli możliwość poznać siebie i swoje umiejętności  przy kąciku doradztwa  edukacyjno-zawodowego. Można było spróbować sił w podłączaniu układów elektrycznych, dowiedzieć się interesujących informacji o zawodzie energetyka, zobaczyć nowoczesny sprzęt do zajęć praktycznych lub wziąć  udział w quizach i ankietach badających umiejętności i predyspozycje zawodowe oraz wykazać się zręcznością i kreatywnością w  grach logicznych, zabawach manualnych i artystycznych.

        Przez cały ten czas w szkolnej bibliotece trwała wystawa „Literatura popularnonaukowa”. Można było poznać najważniejsze publikacje z dziedziny np. elektrotechniki, czy też obejrzeć katalogi z najnowocześniejszym sprzętem niezbędnym np. w pracy elektryka.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w ten projekt.

dnikariery01 dnikariery03 dnikariery05
dnikariery14 dnikariery10 dnikariery13
dnikariery19 dnikariery22 dnikariery21

 images

 

 

670 latbyd

el12