• baner podstawowy
  • elektryk
  • energetyk
  • sukces
  • chlodnictwo
  • technika
  • dzwigowy
  • branzowa

Programowanie i zwiedzanie…

Zdjęcia z zajęć - programowanie w językach SFC i FDB, praca w grupach. Nasi uczniowie doskonale współpracują pod czujną opieką i przy pomocy prowadzących zajęcia - Thomasa i Doreen z HTWK. Zagadnienia automatyki są coraz szerzej omawiane i ćwiczone na profesjonalnym sprzęcie. Brawo!

wyjazd4grupa001 wyjazd4grupa002

Dalej czwartkowa wycieczka pod pomnik Bitwy Narodów 1813 w Lipsku. Mimo fatalnej pogody stażyści weszli na szczyt pomnika -  na galerię widokową i podziwiali panoramę Lipska. Byli pod ogromnym wrażeniem ogromu i stylu budowli. W środę po zajęciach odbyła się wizyta w Muzeum Grase - muzeum sztuki rzemieślniczej - zabytkowe instrumenty muzyczne, eksponaty bogato zdobione sztuki sakralnej, kolekcje porcelany i szkła weneckiego - jednym słowem kunszt dawnych mistrzów.

wyjazd4grupa003 wyjazd4grupa004

13 -14 maja odbyła się wycieczka do Berlina. A tu na dworcu „surprise, surprise” - herr profesor Piotr Lakowski. Na zdjęciach: przewodniczka p. Kasia Schmidt, urocza osoba przed siedzibą kanclerza Niemiec, kolejno zdjęcie na tle Reichstagu/Bundestagu teraz, przed pomnikiem żołnierzy armii radzieckiej poległych przy zdobywaniu Berlina, krzyże upamiętniające zamordowanych pod murem berlińskim, obrazki z ulicy, z muzeum Madamme Tussaud - zachwyceni, zdjęcia z czołowymi postaciami świata polityki, nauki i kultury.

wyjazd4grupa005 wyjazd4grupa006 wyjazd4grupa007 

Kolejne - wizyta w centrum Volskwagen Grup - Porsche, Bentley, Skoda Klement - chłopcy o mało nie zemdleli. Ostatnie to z Muzeum Historii Naturalnej

wyjazd4grupa008 president1 tyranozaur1

Jak widać staż w Niemczech to nie tylko bardzo interesujące zajęcia z programowania sterowników PLC. Nasi uczniowie realizują również bogaty program kulturowy. A to wszystko dzięk i funduszom z projektu „Zaprogramuj swoją przyszłość” w ramach programu unijnego PO WER.


 images

 

 

670 latbyd

el12