• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Technikum Elektryczno-Energetyczne w Bydgoszczy wychodzi naprzeciw projektom zmierzającym do odbudowy rangi szkolnictwa zawodowego.

W związku z tym 15 marca 2018 r. odbędzie się uroczyste otwarcie dwóch pracowni zawodowych chłodnictwa oraz klimatyzacji i wentylacji dofinansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020.
Na uroczystość zaproszono Ministra Edukacji Narodowej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, dyrektorów szkół kształcących techników chłodnictwa i klimatyzacji z całej Polski oraz współpracujących z Technikum Elektryczno-Energetycznym pracodawców.

Bydgoski „Elektryk”, reagując na potrzeby rynku pracy, rozpoczął już przed 10 laty współpracę z firmą DKA Polska Sp.  z o. o. ,kształcąc techników elektryków w specjalizacji chłodnictwo i klimatyzacja. Kolejne działania doprowadziły do powstania nowego zawodu – technik chłodnictwa i klimatyzacji. Od 1 września 2015 r. szkoła jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła kształcenie w tym zawodzie. Aby przygotować wysokiej klasy specjalistów, zadbano o nowoczesną bazę dydaktyczną. Stworzono pracownie na miarę XXI wieku. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu, które „Elektryk” otrzymał w ramach projektu unijnego. Beneficjentem projektu jest Miasto Bydgoszcz.

Uroczystość otwarcia dwóch specjalistycznych pracowni zawodowych z zakresu chłodnictwa i klimatyzacji to ważne wydarzenie w życiu Technikum Elektryczno-Energetycznego w Zespole Szkół nr 12 w Bydgoszczy - szkoły o ponad czterdziestoletniej tradycji.

 

Patronat honorowy objęli:

logo minister Marszałek herb poziom kolor2 Prezydent kurator poziom
TVP3 Bydgoszcz podst GW nowe EXPRESS LOGO  

Norma PRO

Partnerzy:

 images

 

 

el12

670 latbyd

novatica pion k