• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Zespół Szkół nr 12 w Bydgoszczy po raz szósty zorganizował Koncert Dzieci – Rodzicom „Otwórz Serce”. Jest to największe przedsięwzięcie naszych uczniów i nauczycieli, a jego celem jest pokazanie, że szkoła to nie tylko nauka, ale także wiele form zajęć pozalekcyjnych – to śpiew, taniec, poezja, teatr oraz inne formy aktywności twórczej. Cykl naszych koncertów doskonale wpisuje się tegoroczne hasło Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rok szkoły z pasją”.  16 grudnia 2011 r. na scenie wystąpiło ponad 100 uczniów ZS nr 12 w Bydgoszczy. Impreza skierowana była głównie do rodziców, którzy mieli okazję obejrzeć swoje dzieci na estradzie. Na koncercie honorowymi gośćmi byli zaproszeni przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych: p. Jan Szopiński – Wiceprezydent Miasta Bydgoszczy, p. Anna Mackiewicz – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy, p. Magdalena Buschmann – kierownik referatu organizacji oświaty w wydziale Edukacji Urzędu Miasta, p. Anna Pazderska – z wydziału zdrowia urzędu miasta, Radni Miasta Bydgoszczy – p. Grażyna Kufel, p. Elżbieta Rusielewicz, p. Stefan Pastuszewski, p, Beata Krajewska – Dyrektor Biura Poselskiego Eurodeputowanego Janusza Zemke. Ponadto gościliśmy księży z parafii Chrystusa Króla, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół oraz licznie przybyłych absolwentów naszej szkoły. W tym roku koncert miał charakter świąteczno-noworoczny. Ze sceny rozbrzmiewały nastrojowe piosenki, pastorałki i kolędy. Wystąpił zespół taneczny oraz soliści, którzy wykonali tańce o różnorodnym charakterze. Widzowie obejrzeli spektakl koła teatralnego pt. „Hipermarket”, a koło języka angielskiego wystawiło „Czerwonego Kapturka”. W holu kinoteatru zorganizowano wystawę prac artystycznych uczniów i kiermasz kartek świątecznych zorganizowany przez szkolny wolontariat. Sala Kinoteatru „Adria” wypełniona po brzegi, entuzjastyczne reakcje publiczności, gromkie oklaski oraz bardzo pochlebne opinie zaproszonych gości potwierdziły wysoki poziom tegorocznego koncertu. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna, siódma edycja, będzie równie udana i ponownie zgromadzi wielu szacownych gości.
Zobacz zdjęcia!

 images

 

 

el12

670 latbyd