• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

 

Wycieczka do Torunia w ramach zajęć z projektu „Gimnazjum z przyszłością” z Europejskiego Funduszu Społecznego

W dniu 31 maja 2012 r. grupa 45 uczniów naszego Gimnazjum nr 35 wyruszyła w 1-dniową wycieczkę do Torunia w ramach zakończenia projektu „Gimnazjum z przyszłością”.
Pierwszym celem naszego wyjazdu była wizyta w Geodium – czyli  interaktywnej sali edukacyjnej poświęconej budowie Ziemi. Centralnym elementem "Geodium" jest model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 metra. Nasza młodzież była bardzo podekscytowana różnymi modelami edukacyjnymi, których  instalację można było ożywić naciskając jeden z przycisków. Następnie przeszliśmy do planetarium na seans „Wehikuł czasu”. Uczniowie zobaczyli m.in. jak wyglądał Toruń, gdy po jego ulicach biegał młody Kopernik i jak wyglądała nasza Ziemia, gdy wędrowały po niej mamuty, gdy na naszej planecie królowały dinozaury, czy też następowała epoka zlodowaceń. Jak przez setki, tysiące i miliony lat zmieniała się powierzchnia Ziemi.

 


 

 

 

 

 

Na koniec naszego wyjazdu odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika, gdzie uczniowie zobaczyli miejsce intrygujące i magiczne, wypełnione historią Torunia i pachnące słynnymi piernikami. Młodzież nasza miała możliwość wzięcia aktywnego udziału w pokazie tradycyjnego wypieku pierników. Współuczestniczenie w procesie przyrządzania ciasta i wypieku pierników przyniosło wszystkim naszym uczniom wiele  radości, a także dało możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym, jakim jest XVI-wieczna piernikarnia.
Wszyscy uczestniczy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Opiekunowie wycieczki:
Anna Szczurowska
Anita Stramel
Sławomir Przybysz


 images

 

 

el12

670 latbyd