• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Rok szkolny 2009/2010

W dniach 7 i 18 września biblioteka szkolna przygotowała kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mieli okazję, aby sprzedać podręczniki młodszym kolegom
i koleżankom oraz nabyć książki od uczniów klas starszych.
W październiku biblioteka obchodziła swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta brzmiało: „Biblioteki szkolne: pełen obraz” (School Libraries: The big Picture).
W naszej bibliotece uczniowie mogli: zobaczyć wystawę tomików poetyckich, wystawę prac plastycznych Adama Grajka – ucznia z klasy 1 liceum, obejrzeć kroniki biblioteczne, wziąć udział w konkursie ze znajomości „Harrego Pottera” oraz „Zmierzchu”, uczestniczyć w akcji „Lektura dla biblioteki”. Nasza biblioteka była udekorowana balonami, plakatami, pracami plastycznymi uczniów.
Dnia 6 października klasa 2 b oraz uczniowie z Koła Bibliotecznego wraz z opiekunami: panią Anną Imbierowicz i panią Katarzyną Strehlke udali się do WiMBP na wystawę
„Juliusz Słowacki 1809 – 1849”. Na wystawie zaprezentowany był dorobek literacki poety, egzemplarze bibliofilskie, pierwsze wydania dzieł Słowackiego. Atrakcją wystawy były afisze teatralne z początku lat dwudziestych XX wieku, dramatów wystawianych na deskach Teatru Miejskiego w Bydgoszczy. Ekspozycja została wzbogacona również o plakaty, fotosy sztuk Słowackiego wystawianych współcześnie w teatrze.

Dnia 8 października uczniowie  z Koła Bibliotecznego wraz z panią Anną Imbierowicz udali się do Cinema City na film pt. „Galerianki”.

Dnia 12 listopada na spotkaniu Koła Bibliotecznego lepiliśmy aniołki z masy solnej. Zajęcia poprowadził uczeń Radek Tomkiewicz z klasy 3 b, a nad porządkiem  i bezpieczeństwem czuwała pani Anna Imbierowicz. Bardzo nam się to zajęcie spodobało, a zabawy było co niemiara.
W listopadzie Paweł Federowicz z Koła Bibliotecznego  przygotował w bibliotece wystawę komiksów. W  związku z projektem Grzegorza Pleszyńskiego  „Tydzień kolorów – antydepresyjna szkoła” 11 lutego w naszej szkole odbył się Zielony Dzień. W bibliotece uczniowie z Koła Bibliotecznego urządzili „zielony kącik relaksu i zwierzeń”. Młodzież mogła zasiąść na zielonym „fotelu zwierzeń’, obejrzeć wystawę książek w zielonych okładkach oraz z zielonym w tytule. Poza tym czytelnicy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z ufoludkiem. Biblioteka ,dzięki zielonym plakatom z wierszami o zielonym, balonom i zielonym kreacjom   uczniów i auczycieli bibliotekarzy, zamieniła się w zieloną krainę relaksu.

W  związku z projektem Grzegorza Pleszyńskiego  „Tydzień kolorów – antydepresyjna
szkoła” 11 lutego w naszej szkole odbył się Zielony Dzień.

W bibliotece uczniowie z Koła Bibliotecznego urządzili „zielony kącik relaksu i zwierzeń”. Młodzież mogła zasiąść na zielonym „fotelu zwierzeń’, obejrzeć wystawę książek 
w zielonych okładkach oraz z zielonym w tytule.

Poza tym czytelnicy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z ufoludkiem.

Biblioteka dzięki zielonym plakatom z wierszami o zielonym, balonom i zielonym kreacjom   uczniów i nauczycieli bibliotekarzy zamieniła się w zieloną krainę relaksu.

Dnia 5 marca 2010 roku w szkole obchodziliśmy Dzień Juliusza Słowackiego. W bibliotece odbył się montaż słowno – muzyczny poświęcony życiu i twórczości poety oraz konkurs recytatorski. 

Dnia 10 marca 2010 roku w naszej szkole odbył się IV Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski Poezji Agnieszki Osieckiej, który zorganizowały panie – Katarzyna Strehlke
i Anna Imbierowicz. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z 11 szkół. W jury zasiedli
pani dyrektor Izabela Macko – polonistka z naszej szkoły, p. Anna Michalska – opiekun Samorządu Uczniowskiego, a przewodniczył im p. Wiesław Kowalski – aktor, krytyk teatralny, dziennikarz.

Dnia 10 czerwca uczniowie z kola bibliotecznego wraz z panią Anną Imbierowicz udali się do Ogrodu Fauny Polskiej ZOO.

Dnia 12 czerwca uczniowie z klasy 1 b wraz z panią Anną Imbierowicz uczestniczyli w Bydgoskim Festiwalu Nauki na UKW. Młodzież wysłuchała wykładu pani dr Iwańskiej-Cieślik pt. „Inkunabuły i druki XVI-wieczne ze zbiorów Biblioteki Głównej UKW – wybrane cymelia”. Atrakcja był pokaz starodruków, np. Biblii sprzed 530 lat i Statutu Łaskiego z 1506 roku.

 

 


 images

 

 

el12

670 latbyd