• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

ROK SZKOLNY 2008/2009

Dnia 5 września 2008 roku w godzinach od 11 do 13 w bibliotece odbył się kiermasz podręczników używanych. Uczniowie mieli okazję sprzedać podręczniki młodszym kolegom i kupić książki do następnej klasy.
Dnia 16 września 2008 roku klasa 1 b wraz z opiekunami: panią Anną Imbierowicz i panią Katarzyna Strehlke udała się na wystawę pt. „Książę Poetów – Zbigniew Herbert do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Obejrzeliśmy dorobek literacki poety oraz mniej znaną twórczość Herberta – szkice. Następnie pani bibliotekarka oprowadziła nas po bibliotece, zapoznała z regulaminem i zasadami korzystania z wypożyczalni i  czytelni.

W październiku biblioteka obchodziła swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasło tegorocznego święta brzmiało: Umiejętność czytania i uczenie w twojej bibliotece szkolnej ( Literacy and Learning at your School Library).
W naszej bibliotece uczniowie mieli okazję: zobaczyć wystawkę wydawnictw albumowych, obejrzeć kroniki biblioteczne, wziąć udział w konkursie ze znajomości  Harrego Pottera oraz w konkursie na najładniejsza zakładkę do książki. Nasza biblioteka była udekorowana plakatami i balonami, a także jesiennymi stroikami.

Dnia 6 listopada ogłoszono amnestię dla osób przetrzymujących książki. W tym dniu dłużnicy biblioteczni nie musieli płacić kary.
Ponadto młodzi czytelnicy byli częstowani słodyczami.

Wyniki konkursu na najładniejszą zakładkę do książki:
I miejsce: Agata Zalewska z klasy 1 b,
II miejsce: Angelika Mȕller z klasy 3 b,
III miejsce: Kinga Pilarska z klasy 2 b.

W dniach 6 i 7 listopada w bibliotece odbyły się lekcje otwarte prowadzone przez panią Anitę Górecką , które dotyczyły Święta Niepodległości , z wykorzystaniem filmu edukacyjnego. Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę książek poświęconą odzyskaniu niepodległości  przez Polskę.

Dnia 2 grudnia 2008 roku nauczyciele z Komisji Języka Polskiego wraz z uczniami przygotowali obchody Dnia Herberta. W bibliotece odbył się montaż słowno – muzyczny pt. „Poetycka biografia Zbigniewa Herbarta” oraz konkurs recytatorski.

Dnia 6 grudnia 2008 roku w czytelni odbyła się akcja pn. „Robimy świąteczne porządki”. Uczniowie mogli oddać do biblioteki podręczniki , które przydadzą się młodszym kolegom.

Dnia 6 lutego 2009 roku w kinoteatrze Adria odbyła się III edycja koncertu „Otwórz serce”. Uczniowie z  Koła Bibliotecznego wystąpili w humorystycznej scence pt. „W świecie poezji”.

Dnia 11 lutego 2009 roku klasa 2 b i Kółko Biblioteczne wraz z opiekunami: panią Anną Imbierowicz i panią Katarzyną Strehlke odwiedzili redakcję „Expressu Bydgoskiego”. Młodzież dowiedziała się jak przygotowuje się „Express” i co go wyróżnia na tle innych tytułów. Wzmiankę o naszej wizycie wraz ze zdjęciem opublikowano na łamach gazety.

Dnia 24 marca 2009 roku uczniowie z Koła Bibliotecznego wraz z panią Anną Imbierowicz wybrali się do Opery Nova na „Toscę”.

Dnia 30 marca 2009 roku w naszej szkole odbyła się trzecia edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Poezji Agnieszki Osieckiej. Adrianna Walczak z Koła Bibliotecznego recytowała wiersz  pt. „Wyszłam i nie wróciłam”.

Dnia 31 marca 2009 roku uczniowie z klasy 1 b wraz z panią Anną Imbierowicz udali się do Kujawsko- Pomorskiej Szkoły Wyższej na spotkanie z Piotrem Kraśko . Uczniowie usłyszeli o pracy prezentera i dziennikarza telewizyjnego, autora wielu programów publicystycznych, korespondenta telewizji publicznej w Rzymie i Waszyngtonie. Ponadto uczniowie mieli okazję zakupić książkę autora pt. „Rok reportera” i „Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie” oraz otrzymać autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie .

W kwietniu 2009 roku biblioteka włączyła się do szkolnych obchodów urodzin Bydgoszczy.  Uczniowie obejrzeli wystawę bydgostianów oraz reprodukcje obrazów Jerzego Puciaty i zdjęcia Bydgoszczy.

28 kwietnia 2009 roku w szkole odbył się konkurs krasomówczy. Pani Danuta Orszulak jako jurorka zachwyciła się tekstami, które prezentowali uczniowie.

Dnia 29 kwietnia 2009 roku pani Danuta Orszulak była jednym z jurorów na Konkursie Poezji Jana Twardowskiego.

Dnia 12 maja 2009 roku uczniowie z Koła Bibliotecznego oraz z klasy 2 b wraz  z panią Anną Imbierowicz wybrali się do Filii dla Dorosłych nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy na spotkanie z Jerzym Derendą – prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, długoletnim dziennikarzem, autorem i redaktorem licznych książek poświęconych Bydgoszczy. Autor zapoznał przybyłych gości ze swoją twórczością oraz z historią naszego miasta.

W czerwcu 2009 roku młodzież  z Koła Bibliotecznego wraz  z panią Anną Imbierowicz zorganizowała  w bibliotece wystawę prac plastycznych uczennic: Kingi Pilarskiej i Kasi Palusińskiej.

 images

 

 

el12

670 latbyd