• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

Rok szkolny 2007/2008
W czasie wakacji został wyremontowany magazyn biblioteki szkolnej. Należało uporządkować księgozbiór i przygotować czytelnię dla uczniów. Przez cały wrzesień panie bibliotekarki wraz z uczniami z Koła Bibliotecznego doprowadzały magazyn do ładu.

Dnia 11 września 2007 roku w godzinach od 1100 do 1200 na korytarzu I piętra odbył się kiermasz podręczników używanych. Uczniowie mieli okazję sprzedać podręczniki młodszym kolegom i  kupić książki do następnej klasy.

Dnia 22 października biblioteka zmieniła swoje oblicze. Została przystrojona balonami, plakatami. Zorganizowano w niej wystawkę ciekawych książek  oraz istniała możliwość obejrzenia kronik bibliotecznych. Nauczyciele i  uczniowie byli częstowani cukierkami.  Działo się to dlatego, że w tym dniu biblioteka obchodziła swoje święto –MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Dnia 15 listopada 2007r. klasa 2L, uczniowie z Kółka Bibliotecznego oraz Kółka Dziennikarskiego wraz z opiekunami: panią Anną Imbierowicz i panią Agnieszką Krawczyk spotkali się z profesorem Jerzym Bralczykiem w siedzibie POW przy ulicy Sułkowskiego 52 A.
Mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji oraz mogliśmy zadawać pytania panu profesorowi. Młodzież była pozytywnie zaskoczona poczuciem humoru prof. Bralczyka.

W grudniu rozstrzygnięto  wyniki konkursów bibliotecznych. Wyniki konkursu poetyckiego pn..  „Miłość niejedno ma imię”:

I  miejsce: Maja Przybylska z kl. 3a,
II miejsce: Katarzyna Palusińska z kl. 2b,
III miejsce: Kamila Przedwolska z kl. 2b.

Wyniki  konkursu na album o Stanisławie Wyspiańskim:
I miejsce: Mateusz Simiński z kl. 1c,
II  miejsce: Sandra Kubicka z kl.1b,
III  miejsce: Magdalena Karnowska z kl.1b.


14 grudnia 2007r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wyspiańskiego. Koło Biblioteczne wraz z opiekunami: p.Anną Imbierowicz oraz p. Agnieszką Krawczyk przygotowało montaż słowno – muzyczny poświęcony artyście. Zaproszeni goście –nauczyciele, klasa 2f, 2L, 2Ta mieli okazję zapoznać się z życiem i działalnością Stanisława Wyspiańskiego oraz obejrzeli wystawę albumów  o jego twórczości.

Dnia 11 stycznia 2008 roku w kinoteatrze „Adria” odbyła się II edycja koncertu „Otwórz serce”. Uczniowie z Kółka Bibliotecznego wraz z opiekunami: p. Anną Imbierowicz oraz p. Agnieszką Krawczyk przygotowali scenkę „Wesoła szkoła”.

24 stycznia 2008 roku klasa 3a i Kółko Dziennikarskie wraz z opiekunami:
p. Anną Imbierowicz oraz p. Agnieszką Krawczyk odwiedzili „Express Bydgoski”. Dzięki wizycie w redakcji uczniowie już wiedzą na czym polega praca reportera oraz jak redagowany i tworzony jest „Express Bydgoski”. Wzmianka o naszej wizycie wraz ze zdjęcię opublikowano na łamach gazety.

18.03.2008r. w naszej szkole odbyła się druga edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Agnieszki Osieckiej, którą zorganizowały panie – Agnieszka Krawczyk oraz Katarzyna Strehlke. W konkursie wzięło  udział ok. 60 osób z 14 szkół.

Wyróżniono:
• Bartosza Boguszewskiego i Radosława Supeł z Gimnazjum nr 43,
• Agnieszkę Kowalik z Gimnazjum nr 17.

Nagrody otrzymali:
I miejsce:
Weronika Lewandowska – Gimnazjum nr 29
II miejsce:
Eryk Zygmański – Gimnazjum nr 20
III miejsce:
Małgorzata Skórcz – Gimnazjum nr 35,
Małgorzata Gaca – Gimnazjum nr 49.

Dnia 21 maja 2008 roku w ramach festiwalu książki – Bydgoskiego Trójkąta Literackiego odbyło się w bibliotece naszej szkoły spotkanie autorskie z poetą bydgoskim Marianem Mazurem. Poecie towarzyszyła pani Alicja Mirkiewicz, która recytowała wiersze autora.
Zaproszonym klasom – 3a, 2L oraz Kółku Bibliotecznemu i Kółku Dziennikarskiemu bardzo podobało się spotkanie, które przybliżyło im poezję Mariana Mazura i innych bydgoskich poetów.

W czerwcu ogłoszono wyniki konkursu na najładniejszą  ilustrację do  książki
pt. „Mały Książe”.
Oto zwycięzcy:
I miejsce
Katarzyna Palusińska – klasa 2b
II miejsce
Monika Fasula – klasa 2c
Monika Szmelter – klasa 2c
Aleksandra Rutkiewicz – klasa 2c
III miejsce
Natalia Gryszówka – klasa 2e.


 images

 

 

el12

670 latbyd