• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Rok szkolny 2006/2007

Dnia 20 września biblioteka szkolna przygotowała kiermasz używanych podręczników. Uczniowie mieli okazję, aby sprzedać podręczniki młodszym koleżankom i kolegom oraz nabyć książki od uczniów klas starszych.

Dnia 19 i 25 października klasa 2 liceum wraz z opiekunami: panią Anną Imbierowicz i panem Maciejem Cierzniewskim, wybrała się do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Uczniowie zostali zapoznani z internetowymi bazami Biblioteki Narodowej, elektronicznymi zasobami pełnotekstowymi oraz katalogami centralnymi.

Dnia 23 października biblioteka obchodziła swoje święte – Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w naszej bibliotece przygotowano kiermasz taniej książki. Młodzież mogła obejrzeć kroniki biblioteczne. Biblioteka ozdobiona była plakatami, balonami i rysunkami gimnazjalistów. Uczniowie byli częstowani cukierkami.

Dnia 24 października członkowie Koła Bibliotecznego i Literackiego Koła Miłośników Bydgoszczy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką – panią Alicją Patey – Grabowską w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

W październiku biblioteka ogłosiła drugą edycję konkursu poetyckiego pn. „Miłość niejedno ma imię”.
Oto zwycięzcy:
I miejsce
Sylwia Nadolna – kl. 3 e
II miejsce
Kamila Przedwolska – kl. 1 b
Maja Przybylska – kl. 2 a
III miejsce
Melisa Kuźniar – kl. 3a
Sebastian Radtke – kl. 3 d.

Dnia 15 grudnia grupa recytatorska z Koła Bibliotecznego wystąpiła 
w Adrii w  Koncercie Dzieci – Rodzicom „Otwórz serce”.

20 grudnia ogłoszono wyniki konkursów bibliotecznych.

Zwycięzcy konkursu literackiego pn. „Jaką książkę wziąłbym na bezludną wyspę?”:
I miejsce – Sylwia Nadolna z klasy 3 e
wyróżnienie – Maja Przybylska z klasy 2 a

Zwycięzcy konkursu plastycznego na „strój szkolny”:
I miejsce – Katarzyna Palusińska z klasy 1 b
wyróżnienie – Wojciech Karsz z klasy 1 b

Dnia 28 marca 2007 roku w bibliotece odbyło się spotkanie poetyckie pn. „Miłość niejedno ma imię ”, podczas którego goście-Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie klasy 3f  i 1 Ta mieli okazję wysłuchać wierszy laureatów drugiej edycji konkursu poetyckiego o miłości.

Dnia 30 kwietnia 2007 roku w szkole odbył się „ Dzień Holenderski”.
Pani Anna Imbierowicz ze swoim Kółkiem Bibliotecznym i pani Agnieszka Kostecka przygotowały  prezentację multimedialną wraz z prelekcją poświęconą Holandii.
Pani Agnieszka Krawczyk oraz pani Grażyna Krukowska zorganizowały wystawę i  prezentację multimedialną na temat malarstwa holenderskiego.

Dnia 23 maja 2007 roku w szkole odbył się I Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorki Poezji Agnieszki Osieckiej. Zorganizowały go pani Agnieszka Krawczyk  oraz pani Katarzyna Strehlke. W czasie obrad jury widownia obejrzała prezentację oraz wysłuchała prelekcji na temat Agnieszki Osieckiej.

Dnia 31 maja 2007 roku członkowie Koła Bibliotecznego wraz z opiekunem – p. Anną Imbierowicz uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką bydgoską  Bożeną Jankowską. Impreza biblioteczna odbyła się w Filii nr 16 WiMBP przy ulicy Broniewskiego 1.

 images

 

 

el12

670 latbyd