• image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Previous Next

 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image

We wrześniu biblioteka przygotowała kiermasz używanych podręczników.

W październiku biblioteka obchodziła swoje święto – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku uczniowie mieli okazję: zobaczyć wystawę książek i czasopism psychologicznych, wziąć udział w akcji „Podaruj książkę bibliotece", obejrzeć kroniki biblioteczne, uczestniczyć w konkursach ze znajomości „Małego Księcia" oraz „Harrego Pottera" i wygrać nagrody.

Od października w bibliotece prowadzone są zajęcia Koła Bibliotecznego z elementami biblioterapii dla uczniów Zespołu Szkół nr 12 oraz zajęcia z doradztwa zawodowego „Moja kariera – mój wybór" w ramach projektu EFS „Gimnazjum z Przyszłością" , które są skierowane dla uczniów III klas gimnazjum.

W listopadzie w bibliotece czytelnicy mieli okazję zobaczyć wystawę prac fotograficznych Mai Rosińskiej z Koła Bibliotecznego. Można je obejrzeć TUTAJ.

 

7 marca 2012 roku z naszej szkole odbyła się VI edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Agnieszki Osieckiej pod honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty i Fundacji Okularnicy Agnieszki Osieckiej. Konkurs zorganizowały panie: Anna Imbierowicz i Katarzyna Strehlke. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury: pan Stefan Pastuszewski- poeta, pani Karolina Kasprzak – aktorka Bydgoskiego Teatru Lalek Buratino i pani Anna Michalska – opiekun Samorządu Szkolnego w ZS nr 12. Zaproszeni goście wysłuchali także wykładu pana dr. Marcina Smolińskiego  pt „Osiecka i kultura współczesna”.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Małgorzata Błaszczak z Gimnazjum nr 50

II miejsce: Monika Kuziemska  z Gimnazjum nr 31

III miejsce: Adam Barbarowicz z Gimnazjum nr 50

Wyróżnienia: Marta Musidłowska i Aleksandra Polaczuk z Gimnazjum nr 20, Joanna Gorzelak
z ZS nr 10, Beata Soroczyńska  z MDK nr 5 oraz Kinga Siech z Gimnazjum nr 35.

Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

Dnia 17 kwietnia 2012 roku klasa 3 b i uczniowie z Koła Bibliotecznego wraz z panią Anną Imbierowicz wybrali się  do Filii nr 10 WiMBP na lekcję połączoną z prezentacją multimedialną na temat budowli i elementów przyrody, które tworzą niepowtarzalny klimat Bydgoszczy.

Dnia 1 czerwca biblioteka włączyła się w obchody Szkolnego Dnia Sportu poprzez przygotowanie wystawy książek o sporcie.

Dnia 13 czerwca uczniowie z Koła Bibliotecznego wraz z panią Anią Imbierowicz udali się na wycieczkę do Myślęcinka. Długi spacer, zabawy integracyjne, rozmowy, czytanie książek na świeżym powietrzu sprawiły, że wszyscy byli w wyśmienitych nastrojach.


 images

 

 

el12

670 latbyd